Sokoli nezvládli zápas v Kolíně a připisují si další prohru

BC GEOSAN Kolín : Kingspan Královští sokoli 87:74 (16:20 42:42 66:62)

V sobotu 11.1. se Královští sokoli vydali do Kolína, kde vyzvali v rámci 18. kola NBL kolínské Medvědy. Sokoli přijeli v plné síle (nově už i s pivotem Janem Koloničným).

Do utkání vstoupil lépe hradecký celek. Díky dvoum rychlým trojkám, o které se postarali Tresač s Pekárkem a několika proměněným trestným hodům vedli Královští sokoli nad Kolínem už po necelých čtyřech minutách o 9 bodů. Velmi dobře se také činil zkušený Peter Sedmák, který nakonec v celém zápase zaznamenal nejvíce bodů z hradeckého týmu (21). Nicméně kolínským Medvědům se podařilo do konce první čtvrtiny srovnat krok a Hradec už tak vedl pouze o 4 body. Po zbytek utkání už se Královským sokolům bohužel nevedlo vůbec dobře - všechny zbylé čtvrtiny vyhrál Kolín. Sokoli trápil především enormní počet ztrát (21), který nakonec znamenal i jejich pád. Navíc sokolům šlapalo na paty kolínské duo Číž a nováček Durham II, které nakonec dohromady zaznamenalo 43 bodů. Královští sokoli se nevzdávali, v úvodu poslední čtvrtiny dokázali ještě bodový rozdíl stáhnout na jeden jediný bod. Bohužel kvůli několika chybám a horší úspěšnosti ve střelbě už ale nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce a Kolín nakonec zvítězil 87:74.

Body a sestava: Sedmák - 21 bodů + 3 doskoky, Tresač - 16 bodů + 8 doskoků, Lošonský a Pekárek oba 12 bodů a 7 doskoků, Stamenkovic - 8 bodů + 8 doskoků + 12 asistencí, Peterka - 5 bodů, Koloničný, Kantůrek, Mahler, Andres a Jirák bez bodu