Sokoli neobstáli ve veledůležitém utkání, Ostravané nám utekli na 3 výhry

7. kolo nadstavbové skupiny A2 KNBL

Kingspan Královští sokoli : NH Ostrava 97:102 (26:23, 55:51, 73:76)

Kingspan Královští sokoli nastoupili do středečního utkání s NH Ostrava téměř v plné síle. Chyběl pouze pivot Tomáš Hampl. Ostravští přijeli s celým kádrem posílení americkou posilou Jordanem Brahamem. Vše naznačovalo, že fanoušci uvidí krev, pot a slzy. A skutečně tomu tak bylo.

V první čtvrtině se týmy přetahovaly o vedení. Za Královské sokoly se blýsknul především Bryce Canda, který dal 7 bodů. V týmu hostí zkušeně řídil hru rozehrávač Milan Stanojevič, který nenechal Sokoly utéct na větší rozdíl. Po prvních 10-ti minutách Sokoli vedli 26-23.

Druhou čtvrtinu začali Ostravané nejlépe, jak mohli. Martin Nábělek a Justus Alleyn trefili trojku a Ostrava si vzala 3 bodové vedení. Poté však začali zase tlačit Sokoli. Ondra Peterka trefil dvě trojky v řadě a domácí byli v laufu. Následoval ho Pedja Stamenkovič s další tříbodovou trefou. Sokoli vedli 43-38. Za domácí pak nastoupil na palubovku Pavol Lošonský, který dal 7 bodů v řadě. Nestačilo to však na to, aby si Sokoli udělali větší náskok. Stav po prvním poločase byl 55-51.

Ve třetí čtvrtině pokračoval trend střídavého vedení. Sokoli nejvíce zaostávali v obraně, kdy si nechali dát 25 bodů. Ostrava se soustředila na hru pod košem a snažili se hradecké borce jednoduše přetlačit. To se jim nejspíš povedlo – po třetí čtvrtině vedli 73-76.

Posledních 10 minut hry. Pro oba týmy pravděpodobně ty nejdůležitější. Ostrava je začala znatelně lépe. Milan Stanojevič dal 5 bodů v kuse a NH rázem vedla 73-81. Za domácí se však nevzdával playmaker Pedja Stamenkovič dal v poslední čtvrtině 11 bodů a snažil se stáhnout vedení Ostravy. Jeho snaha bohužel přišla vniveč. Ať už to byly sporné výroky rozhodčích, nebo častá absence v obraně, Ostrava si zkušeně podržela koncovku a zaslouženě získala cenné vítězství.

I přes prohru však můžeme najít spoustu pozitivních věcí na výkonu Kingspan Královských sokolů. 5 hráčům se podařilo zaznamenat dvouciferný počet bodů. Trefili jsme navíc 12 trojek. Vyhráli jsme i na doskoku 36-34.

Sestava a body: Pedja Stamenkovič 23 bodů + 6 asistencí, Pavol Lošonský 22 bodů + 13 doskoků, Bryce Canda 19 bodů, Peter Sedmák 15 bodů + 9 doskoků, Ondřej Peterka 13 bodů, Petr Andres 3 body, Martin Kolář 2 body, Marquardt, Mráz, Mahler a Štěpán bez bodu.