Sokoli nastříleli 90 bodů, přesto to na výhru proti Ústí nestačilo

Kingspan Královští sokoli měli na domácí půdě vcelku dobrý start, ale Slunetě Ústí nad Labem se podařilo díky dobrému nasazení Houšky vytvořit celkem pohodlný naskot, který si udrželi až do konce utkání.

Ve druhé čtvrtině se Sokoli oklepali a k vidění byla například perfektní spolupráce Lošonského a Pekárka. Soupeř se však dokázal probojovat až pod koš, kde Sokolům nadělil ne moc obtížné body. Čtyři hráči Ústí dokázali našim borcům nasázet přes dvacet bodů, což ve výsledku činilo téměř devadesát bodů. Domácí prostředí sedlo Tresačovi, který trefil šest trojek. Právem mu někteří spoluhráči přezdívají "sniper".

Ve druhé polovině zápasu naše borce držel nad vodou Lošonský, který si dělal pod košem Ústí prakticky co chtěl. Začátek čtvrté čtvrtiny patřil Slunetě. Dokázala si vybojovat patnáctibodový náskok. Tresaš měl však "zlaté zápěstí" a díky jeho střelám z tříbodového území stáhl rozdíl na pouhé tři body. Následně opět přišla studená sprcha a Sluneta si pohlídala pohodový náskok a dotáhla utkání do vítězného konce 90:106.