Sokoli míří na Folimanku, kde vyzvou USK Praha

Středa 13.3. neznamená nic jiného než další kolo skupiny A2 Kooperativa NBL, ve kterém Královští sokoli vyzvou Sovy z USK Praha. Utkání začíná od 18 hodin v pražské Folimance.

USK Praha je momentálně na 1. místě skupiny A2 s bilancí 10 výher a 16 proher. V jejich posledním zápase, který odehráli na palubovce Kolína, soupeře porazili o 21 bodů. Dařilo se především Janu Křivánkovi, který svými 23 body, 7 doskoky a 5 asistencemi předvedl všestranný výkon. Bodově mu také pomohl pivot Filip Vukosavljevič, který zaznamenal 21 bodů. Pražané spoléhají na střely z tříbodové vzdálenosti a koše z rychlých protiútoků.

Kingspan Královští sokoli jsou aktuálně na posledním místě skupiny A2 s 5 výhrami a 21 porážkami. Na poslední zápas na půdě NH Ostrava by nejraději zapomněli, neboť jej prohráli o 45 bodů. Je zapotřebí uvést, že tým hrál bez klíčového hráče Pavola Lošosnkého. V posledních dvou zápasech se díky větší minutáži předvedl v dobrém světle Martin Kolář, když v obou zápasech zaznamenal dvojciferný počet bodů.

Podaří se Sokolům vyhrát první venkovní zápas v sezóně? Utkání můžete sledovat na webu tv.nbl.cz.

Komentář Lubomíra Peterky: „USK se nám doma podařilo porazit, takže šance na vítězství tu je. Musíme však ukázat, že umíme hrát i venku. Vítězství by se nám velmi hodilo, protože na Ostravu už ztrácíme 2 výhry. Musíme eliminovat pivota Vukosavljeviče, který v posledních zápasech hraje velmi dobře.“