Sokoli končí v Českém poháru

USK Praha : Kingspan Královští sokoli - 100:46 (27:11 51:22 73:36)

Ve středu 8.1. Sokoli odehráli osmifinálový zápas v rámci Českého poháru. Tentokrát zamířili do Prahy, kde je, na Folimance, vyzval domácí celek USK Praha. Kvůli lehkým zraněním Sokoli nenastoupili v plné sestavě. Jak se již trenér Peterka nechal slyšet, prioritní je sobotní zápas s Kolínem, takže nechal hráče odpočinout a dal prostor méně vytíženým. Do utkání nakonec vůbec nenastoupili Peda Stamenkovic a David Pekárek.

Ani jedna čtvrtina z osmifinálového utkání bohužel nebyla pro Sokoli úspěšná. Už po první čtvrtině vedli domácí o 16 bodů. Druhá čtvrtina pak už rozhodla o zbytku zápasu, jelikož USK Praha si v poločase nesla do kabin náskok o 29 bodů a na to už Sokoli nebyli schopni odpovědět. Nejlepším hráčem z pohledu USK Praha byl Jan Štěrba, který zaznamenal 14 bodů a 4 doskoky. Jediný z Královských sokolů kdo dokázal pražským hráčům vzdorovat, byl Pavol Lošonský. Ten zaznamenal nejvíce bodů v celém utkání - 15. Ostatním hradeckým sokolům mnoho košů bohužel nespadlo. Tým z Hradce Králové například zaznamenal pouze 12.5% v úspěšnosti trojkových střel. USK Praha nakonec uštědřila Královským sokolům velkou porážku o 54 bodů.

Body a sestava: Lošonský - 15 bodů + 2 doskoky, Sedmák - 9 bodů + 2 doskoky, Andres - 7 bodů + 2 asistence, Mahler - 4 body + 2 doskoky, Ridgeway - 4 body + 3 doskoky, Kantůrek - 2 body + 3 asistence, Peterka - 2 body + 2 doskoky, Jirák - 2 body, Tresač - 1 bod