SLUNETA Ústí nad Labem : Královští sokoli 77:67

7. kolo KNBL 31. 10. 2018

Sluneta Ústí nad Labem : Královští sokoli 77:67 (19:19, 41:43, 58:56)

K dalšímu utkání KNBL odletěli Královští sokoli do Ústí nad Labem, kde se střetli v televizním souboji (přímý přenos ČT Sport) s tamní Slunetou. Výborně začali a vypracovali si desetibodové vedení (9:19), které drželi ještě v 8. minutě první čtvrtiny. Pak ale nepochopitelně sokolům ztuhla křídla a výsledkem bylo skóre 10:0 v samém závěru a nerozhodný stav po první části 19:19. Vyrovnaný basketbal viděli diváci v ne zcela zaplněné hale i ve druhé části, ve které měli Královští sokoli mírně navrch a do poločasové přestávky odcházeli s dvoubodovým vedením 41:43. Nerozhodla ani třetí část, po té měli 2 body náskoku ústečtí hráči, 58:56. V posledním dějství hráli bohužel hlavní roli domácí hráči a to především zásluhou Pavla Houšky. Před touto sezónou se vrátil do svého rodného města, kde s basketbalem také začínal, po mnoha letech strávených v sousedním Děčíně. Zapsal ceněný double-double za 20 bodů (2x za 3b) a 11 doskoků. Nebyl ale jediným hráčem Ústí, který si připsal tento statistický "bonbónek". Dalším byl Ladislav Pecka 15 bodů (1x za 3b) a 12 doskoků, jeden doskok chyběl rozehravači !! Slunety, Michalu Šotnarovi - 10 bodů (2x za 3b), 9 doskoků. První poločas byl střeleckým soubojem Pavla Houšky a našeho Petera Sedmáka. Ten stihl za poločas nastřílet 11 bodů (Houška 13). Bohužel, ve druhé polovině se již střelecky nedokázal prosadit. V utkání jsme velmi výrazně, proti minulým střetnutím, omezili ztráty míčů, v součtu za utkání 6. Herně jsme předčili Slunetu ve střelbě za 2 body, celková úspěšnost 52%, proti 50% ústeckým. Vyrovnaně vypadá i statistika trojkových pokusů, domácí celek 10 úspěšných, na naší straně 9 přesných zásahů. Na ty jme ale spotřebovali 39 pokusů, zatímco soupeř "jen" 30. Zarážející je počet střílených trestných hodů. Statisticky jsme excelovali se 100% úspěšností (domácí 75% - 12/9). Naším jediným střelcem TH byl s onou úspěšností Dušan Pandula (2/2). Na rozdíl od komentátorů televizního přenosu nejsem přesvědčený o tom, že náš tým měl malou aktivitu přímo pod koš, která se projevila právě nízkým počtem TH. Sluneta dokázala nájezdy pokrýt čistě, nebo skončily naším zakončením. Vyrovnaná byla i celková statistika doskoků 44:40.

Neodehráli jsme v Ústí špatné utkání, na první výhru si však musíme ještě počkat. Jako nováček KNBL se musíme naučit ještě jednu důležitou věc. Vyhrávat utkání. A my se to naučíme...

Sestava a body Královských sokolů: Bryce Canda 13 (1x za 3b), 8 doskoků, Marko Rikalo 12 (2x za 3b), Peter Sedmák 11 (3x za 3b), 7 doskoků, Dušan Pandula 10 (2x za 3b), Jan Jiříček 10, Ondřej Peterka 5, Martin Kolář 4, Petr Andres 2, Jan Mráz, Tomáš Mahler a Tomáš Hampl 0.

Autor: Pavel Rozsypal

Odkaz na statistiky k utkání na webu České basketbalové federace (ČBF)