Sluneta se z pohárového utkání poučila

18. kolo KNBL 9.1.2019

Kingspan Královští sokoli : BK Sluneta Ústí nad Labem 73 : 91 (17:14, 34:44, 52:69)

Skvěle měli rozehráno utkání Královští sokoli proti ústecké Slunetě. 11:0 v páté minutě první čtvrtiny. Teprve potom poprvé přesně mířil ústecký Pavel Houška. A bohužel, nemířil přesně poprvé a naposledy. Především jeho zásluhou hosté otočili ve druhé čtvrtině skóre. Trefili několik těžkých střel za 3 body a skóre začalo narůstat na straně Slunety. Druhá část utkání tak v podstatě rozhodla o dalším průběhu. Do poločasu jsme odcházeli s mankem 10 bodů - 33:44. Zvrat nepřinesl ani druhý poločas i když se nám v jednu chvíli podařilo zkorigovat stav na rozdíl 13 bodů.

Nejlepším střelcem utkání se stal ústecký Pavel Houška se 24 body (3x za 3 body) a dokázal, že na palubovce je stále PAN hráč. Úspěšně mu asistovali Devonte Wallace s 19 body a rovněž 3 trojkami a další pivot David Štefl se 14 body.

Ke své obnovené premiéře v dresu Královských sokolů nastoupil Charles Marquardt, který z New Yorku přicestoval teprve v pondělí. Společně s Pavolom Lošonským se stal nejlepším střelcem domácího týmu, kyž oba zaznamenali po 13 bodech. Charles přidal do statistik 3 trojky. Bodově se prosadil opět také Ondřej Peterka se 12 body a dvěma trojkami. Tomáš Hampl pokračoval ve zlepšených výkonech a zaznamenal 10 bodů.

Velkým oslabením byla neúčast Pedji Stamenkoviče, jehož zranění ramene z utkání v Nymburce mu nedovolilo do utkání zasáhnout.

Utkání bylo zařazeno do charitativního programu České basketbalové federace "Bez faulu", kdy za "minel" ve střelbě jde na účet 100,-Kč, za každý faul 200,-Kč. Na konto jsme tak přispěli částkou 9.100,-Kč (20 faulů á 200,-, 51 "minelů" á 100,-Kč).

Na začátku utkání jsme se symbolickou minutou ticha rozloučili s Ladislavem Jiruchou, bývalým hráčem Královských sokolů, který minulý týden tragicky zahynul ve svých 16 letech.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Charles Marquardt 13 (3x za 3b), Pavol Lošonský 13, Ondřej Peterka 12 (2x za 3b), Tomáš Hampl 10, Peter Sedmák 7 (1x za 3b), Martin Kolář 6 (8 doskoků), Bryce Canda a Petr Andres po 5 bodech a jedné trojce, Tomáš Mahler 2, Jan Mráz, Dominik Štěpán a Tobiáš Mikula 0.