Složení týmu Královských sokolů na novou sezónu KNBL se již rýsuje

Sestava Královských sokolů na sezónu Kooperativa NBL 2021/2022 se již začíná rýsovat. Známé jsou odchody hráčů i hráči, kteří zůstávají. Také je již podepsána nová nadějná posila Královských sokolů – rozehrávač Adam Goga. Další posily jsou v jednání, o těch budeme dále informovat.

U Královských sokolů zůstávají

Srbové Pedja Stamenkovič a Nemanja Barac i slovenský hráč Peter Sedmák. "Jsem velmi rád, že se podařilo udržet zkušenou osu týmu. Zejména playmaker Pedja Stamenkovič - top asistent letošní sezóny, je pro naši hru velmi důležitý." Říká k pokračování našeho zkušeného tria trenér Lubomír Peterka.

Pedja Stamenkovič #77, hlavní rozehrávač Královských sokolů, v sezóně doručoval průměrně 11,2 bodů, doskakoval 4,4 míčů, ale hlavně rozdal 8,1 asistencí za jeden zápas. Což ho zařadilo na 1. místo sezóny 2021/2021 v počtu asistencí mezi všemi rozehrávači české extraligy.

Nemanja Barac #8, druhý nejlepší skórer Královských sokolů sezóny, dával průměrně 14,3 bodů; 5,2 doskoků a 3,4 asistencí na zápas. Baky je velmi tvrdým hráčem v obraně i útoku. V letošní sezóně byl jedním z důležitých hráčů, který dotáhl Královské sokoly do play off.

Peter Sedmák #1, nejzkušenější hráč týmu, odehraje u Královských sokolů i svou čtvrtou sezónu. V té letošní doručoval 13,6 bodů a doskakoval 4,1 míčů. Sedmo je stále jeden z nejproduktivnějších Královských sokolů.

Pokračovat bude i kapitán Ondřej Peterka a Jirka Šoula. Stejně jako Lukáš Kantůrek a Tomáš Mráz.

Ondřej Peterka #15, kapitán týmu. Univerzálni hráč, který dokáže hrát pod košem, na křídle i zastoupit rozehrávku. V letošní sezóně doručoval za 26 minut 9,4 bodů, 4,4 doskoků a 2,4 asistence na utkání.

Jiří Šoula #5, dravé křídlo s vysokou úspěšností střel za 3b (50,8%). V letošní sezóně, na jejímž konci byl omezen zraněním ruky, doručoval za 19 minut 6,4 bodů a 2,1 doskoků na utkání.

Lukáš Kantůrek #9, v letošní sezóně nabíral nové zkušenosti se zvýšenou minutáží. Za 15 odehraných minut dával 3,1 bodů, 1,8 doskoků a 1,6 asistence na zápas.

Tomáš Mráz #13 ve své první sezóně mezi muži odehrál 7,5 minuty na utkání (nastoupil do 13 zápasů), za které vstřelil 0,7 bodů a 0,8 doskoků.

Posila Královských sokolů

Adam Goga

Ze Svitav přichází mladý talentovaný rozehrávač Adam Goga. Tento 196 cm vysoký hráč je odchovancem Prostějova, kde také absolvoval (později za BK Olomoucko) své první profesionální angažmá. V mládežnických kategoriích byl ve výběru české reprezentace.V letošní ukončené sezóně zapisoval za DEKSTONE Tuři Svitavy průměrně 10 odehraných minut, 1,7 bodů a 1,6 asistencí.

Adam Goga: "Cítil jsem velký zájem ze strany Královských sokolů, který mě potěšil. Doufám, že vloženou důvěru splatím na hřišti a klub bude ze vzájemné spolupráce jen profitovat. Těším se, až znovu začne sezóna a budeme moct navázat na povedený rok Hradce."

Trenér Lubomír Peterka: "Adam je talentovaný rozehrávač, který hraje pro tým, ale ještě nedostal příliš šancí se více ukázat. Do našeho týmu přinese energii a rychlost. Bude sekundovat Pedjovi Stamenkovičovi, od kterého bude mít šanci se učit."

Odchody od Královských sokolů

Top skórer Královských sokolů Pavol Lošonský i křídelník Filip Halada, po vzájemné dohodě s klubem, neprodloužili své smlouvy na příští sezónu. Oba se rozhodli pro hledání nových angažmá.

Pavol Lošonský #32 strávil u Královských sokolů 2,5 roku. Byl velmi výrazným podkošovým hráčem týmu. Pokaždé se stal top skórerem sezóny Královských sokolů. V letošní sezóně zapisoval průměrně za 26 odehraných minut na zápas 15 bodů a 6,3 doskoků.

Filip Halada #33 byl stabilním hráčem základní pětky. Svými skvělými výkony v nadstavbě a předkole play off měl velký podíl na postupu Královských sokolů do play off. V letošní sezóně odehrál průměrně 26 minut na jedno utkání a zapisoval 11,9 bodů a 4,7 doskoků.

Trenér Lubomír Peterka: "Za celý tým děkuji Pavolovi i Filipovi za jejich výkony v dresu Královských sokolů. Oba dva se výrazným způsobem podepsali na letošním historickém postupu Královských sokolů do play off, i na zisku bronzové medaile v Hyundai Českém poháru. Přeji jim hodně úspěchů i v jejich dalších angažmá."

Jan Koloničný a Lukáš Brožek končí profesionální basketbalovou kariéru.

Jan Koloničný #66, který odehrál průměrně 13,3 minut a doručoval 3,9 bodů a 3,5 doskoku na zápas, se vrací za rodinou do Ostravy. Zde si začne budovat svou novou pracovní kariéru mimo basketbal. Ale i nadále se bude prohánět po palubovce v amatérské 2. lize mužů, kde bude nastupovat za Karvinou.

Lukáš Brožek #19,který odehrál 9,4 minuty na utkání a doručoval 3,3 bodů, sice opouští profesionální basketbal. Ale zůstává v Hradci Králové, kde se bude naplno věnovat jako fitness trenér svým klientům ve Stronglife Fitness. Nevylučuje ani možnost hraní basketbalu v některé z nižších soutěží.

Michal Chlumecký #34, benjamínek týmu Královských sokolů se rozhodl dát přednost vysoké škole, kterou odchází studovat do Prahy.

Všem odcházejícím hráčům děkujeme za předvedené výkony v dresu Královských sokolů. A přejeme jim hodně štěstí a úspěchů v dalších profesních i rodinných etapách života.

Velký rozhovor s trenérem Lubomírem Peterkou o minulé i nadcházející sezóně, si můžete přečíst na portále nbl.basketball:

Jak změnil úspěch nadále hladové Sokoly

O dalších posiách kádru Královských sokolů vás budeme informovat.

Sokol letí!