Skoro měsíc trvající hlad po vítězství pokračuje

Královští sokoli Hradec Králové vs BC GEOSAN Kolín

67:92 (16:27, 14:20, 17:20, 20:25)

Za domácí do zápasu kvůli zranění opět nemohli nastoupit David Škranc, Lovro Mandalinić, Alexandar Vlahović, ještě k nim kvůli střevním potížím přibyl Filip Kábrt. Trenér Lubomír Peterka musel do utkání výrazně zapojovat mladé hráče, kteří se teprve s nejvyšší basketbalovou soutěží oťukávají.

Něco málo o průběhu utkání:

V první čtvrtině měly oba týmy 5 úspěšných dvoubodových pokusů, ale jinak tomu bylo u trojek, domácí 2x proměnili, hosté 4x. První trojku za domácí tým zavěsil v čase 2:35 Tadeáš Vlček, další přidal Adam Goga (5:32).

V polovině druhého dějství hosté vyhrávali 32:25. Sokoli se snažili tento náskok stáhnout, ale nepodařilo se jim to. Kolín byl v poločase o 17 bodů před nimi.

Hned po úvodu třetího dějství byli medvědi před sokoly o 21 bodů. Na konci třetí čtvrtiny navýšil Kolín svůj náskok na 60:42. GEOSAN si držel téměř celou čtvrtinu dvojciferné vedení.

Ve 3. minutě čtvrté čtvrtiny za sokoly zavěsil skvělou trojku opět Tadeáš Vlček, v tu chvíli byl stav 56:69. Ani tento skvělý moment však hradeckémU týmu nepomohl zápas zlomit, byla to však jeho nejlepší čtvrtina.

„Klenot hráčem utkání“ za domácí tým Královští sokoli Hradec Králové byl vyhlášen Ondřej Peterka.

„Klenot hráčem utkání“ hostujícího celku BC Geosan Kolín byl vyhlášen Džiugas Slavinskas.

Hráčské statistiky:

Královští sokoli

  • O. Peterka 12 bodů, 7 doskoků, 2 asistence
  • T.Vlček 12 bodů, 3 doskoky
  • T.Dvořák 12 bodů, 4 asistence
  • M. Šturanović 11 bodů, 10 doskoků
  • A. Goga 9 bodů, 5 asistencí

GEOSAN Kolín

  • F.Novotný 17 bodů, 3 doskoky
  • A. Číž 16 bodů,1 asistence
  • D. Slavinskas 12 bodů, 7 doskoků, 5 asistencí
  • O. Šiška 10 bodů, 4 asistence
  • M. Mareš 9 bodů

Pozápasové rozhovory:

Královští sokoli

Lubomír Peterka (hlavní trenér)

Jak hodnotíte zápas?

Gratuluji Kolínu k přesvědčivému vítězství. Nám bohužel přibyl na marodku další hráč, a to Filip Kábrt, kterého trápí střevní potíže. Skóre neodpovídá hře, Kolín sice hru kontroloval, ale my jsme také měli dobré pasáže a uměli jsme stáhnout jejich náskok na 15 bodů. Kolín nás trestal hned na začátku 1. čtvrtiny, kdy jsme po čtyřech minutách prohrávali 14:5.  V této sestavě se nám těžko vzdorovalo.

Za hráče hodnotil zápas Tadeáš Vlček.

Poprosím o zhodnocení zápasu.

Pro nás mladé hráče s naší marodkou to byl dobrý zápas, protože si myslím, že jsme Kolín překvapili. Bohužel jsme se drželi stupidních chyb, které děláme pořád.

Dnes jsi odehrál dobrý zápas, ve kterém jsi vstřelil čtyři trojky, jak si se dnes cítil?

Cítil jsem se dobře a sebevědomě, protože jsem věděl, že nemáme co ztratit. Jsem se svým výkonem spokojený.

BC Geosan Kolín

Adam Konvalinka (hlavní trenér)

Jak hodnotíte zápas?

Domácí nastoupili v okleštěné sestavě, v tom byla naše výhoda. Bohužel jsme se zase nevyvarovali chyb, a to v obou poločasech, kdy měl soupeř až moc prostoru, aby stáhl skóre. Nehrajeme úplně skvěle, ale zatím nám to na vítězství stačí. Pro nás super výhra z venkovní palubovky, ač byl soupeř oslaben.

Pavol Lošonský

Jak vy hodnotíte zápas?

Musím říct, že takové zápasy se hodnotí nejhůře. I když jsme byli v roli favorita, cítili jsme na sebe určitý tlak. Hradec je momentálně oslabený, protože má několik hráčů zraněných, ale přesto se nevzdával. Jeho mladí kluci běhali nahoru a dolů a zápas nám znepříjemňovali. Myslím, si, že jsme i přes drobné výpadky zápas kontrolovali. Pro nás to je povinné vítězství. Teď si musíme odpočinout a získat síly na další část sezóny.

Co se stalo ve vaší hře, když vás Hradec dotáhl zhruba na 12 bodů?

My jsme se s aktivitou v utkání vystřídali a Hradci začali padat střely. To je basket, který je o momentech. Museli jsme si vzít time-out, dát se dohromady a vrátit se k našemu stabilnímu výkonu.

Sokol letí do dalšího zápasu, který se uskuteční po reprezentační pauze 19. 11. 2022 proti Basket SK Slavia Praha.