Shrnutí účasti na VI. ročníku Memoriálu Karla Vilíma ve Zlíně

Od pátku 31. 8. do neděle 2. 9. 2018 se zúčastnili Královští sokoli v rámci přípravy na nadcházející sezónu KNBL VI. ročníku Memoriálu Karla Vilíma ve Zlíně.

Postupně se utkali s domácím celkem SKB Zlín, účastníkem 1. ligy mužů, Basketem Brno, příslušníkem KNBL, a BK Dukes Klosterneuburgem, účastníkem nejvyšší rakouské soutěže.

Konečné pořadí:

1. Basket Brno
2. Královští Sokoli
3. BK Dukes Klosterneuburg
4. SKB Zlín

SKB Zlín : Královští sokoli 70:88 (37:36, 51:65)

Sestava a body: Peter Sedmák s 26 b (2x za 3b) + 9 doskoků. Dušan Pandula 17 (3x za 3b), Marko Rikalo 11 bodů (3x za 3 body), Petr Andres 8 bodů, Jan Mráz 7 (1x za 3b), po 5ti bodech Tomáš Hampl a Martin Kovář, 4 body Jan Jiříček, 3 body Ondřej Peterka (trojka), 2 body Tomáš Mahler, bez bodového zápisu Dominik Štěpán.

Královští sokoli : Basket Brno 64:75 (15:21, 32:36, 43:59) Sestava a body: Marko Rikalo 17 b (4x za 3b) Peter Sedmák 15 b, Dušan Pandula 10 b, Martin Kolář 5 (1x za 3b), 7 bodů Jan Jiříček, po 4 bodech Ondřej Peterka a Tomáš Hampl, Tomáš Mahler 2b. Jan Mráz a Petr Andres bez bodového zápisu, Dominik Štěpán do utkání nezasáhl.

BK Dukes Klosterneuburg : Královští sokoli 74:81 (18:23, 33:37, 53:60) Sestava a body: Marko Rikalo 19 bodů (3x za 3 body), Peter Sedmák 16b (1x za 3b). ndřej Peterka 10b, Jan Jiříček 8 bodů (+ 6 doskoků), Dušan Pandula 7 (1x 3b), Tomáš Mahler 7, Martin Kolář 4, Petr Andres 3 (trojka), Dominik Štěpán 3, Jan Mráz a Tomáš Hampl po 2 bodech.

Trenér Peterka shrnul vystoupení Královských sokolů ve Zlíně:
„Do turnaje jsme šli z plné přípravy, samozřejmě, že tým ještě není vyladěný podle představ. Každý zápas v této fázi je pro nás nesmírně důležitý. Družstvo prošlo celkovou obnovou, z původního kádru, který vybojoval účast v KNBL zbylo šest hráčů. Páteční utkání s domácím Zlínem bylo poznamenané zdlouhavou cestou. I když jsme vyrazili z HK v dostatečném předstihu, začátek utkání nebyl úplně ideální. Od poloviny zápasu jsme ale jednoznačně soupeře přehráli. V sobotním duelu s Brnem se nám vymstil velký počet ztracených míčů, což byl rozhodující faktor naší porážky. Basket Brno je jistě „hratelným“ soupeřem, pokud se vyvarujeme vlastních chyb. Sobotní utkání bylo poučením pro nedělní střetnutí s rakouským Klosterneburgem. Donutili jsme naopak soupeře ke ztrátám míčů, což byl základní stavební kámen našeho vítězství. Uvidíme v další přípravě, už ve středu 5. 9. nás čeká, poprvé na domácí palubovce v novém složení, osmý celek loňské sezóny Geosan Kolín. Co se týká nových hráčů, Marko Rikalo i Peter Sedmák patří střelecky k nejlepším, přítomnost Petera Sedmáka velmi prospěla také našemu odchovanci Dominiku Štěpánovi, který za poslední období odvedl velký kus práce. Jan Mráz je mladík s velkou budoucností a určitě dostane příležitost. Tomáš Hampl bude svojí výškou platný na doskoku pod oběma koši. V tomto týdnu by měl přicestovat Charles Marquardt, ale to v našem klubu již není žádný nováček. Do utkání s Kolínem ještě nezasáhne. Celek pak bude kompletní. Věřím, že svoji sílu předvede už ve středu s Kolínem i když zatím bez střelce Charlieho Marquardta.“

*Pavel Rozsypal