Sestava týmu Královských sokolů pro další sezónu je téměř kompletní

Letošní dlouhá pauza mezi sezónami je téměř u konce. Tým Královských sokolů se v kompletním složení sešel naposledy v půlce března, kdy byla Kooperativa NBL 2019/2020 oficiálně ukončena a začala nucená koronavirová pauza. V delším období klidu tak byl čas pracovat na novém složení kádru. Zdánlivě více času na jednání s hráči ovlivnila nejistota ohledně ekonomiky klubu i celé ligy, jak bude vypadat nová sezóna, jestli budou do ČR moci přicestovat cizinci a také fakt, že všechny české kluby přednostně nabírají české hráče.

Vedení Královských sokolů bylo spokojeno s výsledky v sezóně (9. místo v době ukončení KNBL), takže neplánovalo nějak zásadně měnit obsazení týmu. Z předchozí sezóny měli pokračující smlouvy Pavol Lošonský, Peter Sedmák a Pedja Stamenkovic. Otazník však visel nad dalšími dvěma Srby. Nakonec se vedení rozhodlo prodloužit smlouvu s Nemanjou Baracem. Možné páté místo pro cizince zatím zůstane neobsazeno. David Pekárek, který pravidelně nastupoval v základní pětce (než se na přelomu roku zranil) se rozhodl změnit angažmá. Jeho další hráčská kariéra směřuje do BK Olomoucko. Dále v týmu končí duo Petr Andrés a Tomáš Mahler, oba se rozhodli ukončit svou kariéru v nejvyšší basketbalové soutěži. Oboum našim dlouholetým hráčům věnujeme ještě samostatný článek. Všichni ostatní členové týmu - Ondřej Peterka, Filip Halada, Jan Koloničný a Lukáš Kantůrek - budou pokračovat i do nadcházející sezóny.

Kdo přibude do týmu pro sezónu 2020/2021? Již v loňském roce se zařazoval do tréninku i pár zápasů odchovanec klubu Tomáš Mráz (190cm, 78kg, 19 let). Nyní se stane již stabilní součástí týmu a postupně bude na pozici křídla nabírat zkušenosti i v zápasech nejvyšší basketbalové soutěže. Tomáš v dorosteneckých a juniorských kategoriích hostoval do Basketbalové akademie Nymburk. Staronovým hráčem Královských sokolů se stane Jiří Šoula (190cm, 84kg, 25 let), který za tým nastupoval již v první lize v letech 2011 - 2014, když hostoval jako mladý hráč z Pardubic. V posledních letech byl Jirka členem týmu Jindřichova Hradce, za který odehrál i poslední baráž proti Královským sokolům. Sezónu 2018/2019 hostoval do extraligového Kolína, kde zapisoval průměry 17 minut a 4 body na utkání. Sezónu 2019/2020 pak strávil v 1. lize za GBA Lions Jindřichův Hradec, kde odehrál průměrně 22 minut a dal 8 bodů, zvládl rozdat také průměrně 3 asistence za zápas. Šouličovi je 25 let, do týmu přinese zejména energii a dravost, kterou ukáže z pozice křídla, alternovat může i na rozehrávce. Dalším hráčem, který omladí náš tým bude Lukáš Brožek (186cm, 85kg, 22 let) - odchovanec Pardubic, který v minulém roce nastupoval za BC Geosan Kolín, kde odehrál v průměru 10 minut a zaznamenal 2,6 bodů za utkání. Trenér bude Lukáše využívat na pozici rozehrávače, kde bude sekundovat našemu skvělému Pedjovi Stamenkovicovi.

Soupiska týmu je tak v podstatě kompletní. Loňskou zkušenost a vyšší věkový průměr týmu tak doplní dravé a energické mládí, které může být i příslibem do budoucna. Tým ještě může doplnit další mladý český hráč. Hlavním trenérem "A" týmu bude i nadále Lubomír Peterka.