S Ostravou opět vítězně!

Královští sokoli vs. NH Ostrava
99:91

Byl to boj. Za NH Ostrava nenastoupili zranění Petr Bohačík ani Radek Pumprla. Oslabený hostující tým nám tak rozhodně nedal nic zadarmo. Rozhodlo se až v poslední čtvrtině. Zejména díky skvělému výkonu Pedji Stamenkoviče.

Statistiky zápasu.

Záznam tiskové konference po zápase.

Již první čtvrtina dávala tušit, že dnes padne hodně bodů na obou stranách. Rychlé přechody, přesná zakončení a slabší obrana. To se neslo celým zápasem. Zápas skvěle rozehrál za Ostravu Waterman, který za první tři minuty získal 7 bodů a Ostrava tak vedla 6:12. Začalo tak neustálé dotahování Královských sokolů. Ale zejména díky americkému duu Alleyn – Waterman vždy dokázala Nová Huť odskočit. Stav po první čtvrtině tak byl 25:28.

Na začátku druhé periody se sice dostali Sokoli do vedení. Ale vzápětí ho opět ztratili. Dokonce Ostrava odskočila až na rozdíl sedmi bodů. Opět začala stahovací jízda. Královští sokoli si vzali vedení až v samém závěru poločasu, díky sedmi bodům Peterky v posledních dvou minutách. Také pomohlo vystřídání Watermana, který již nastřádal 4 osobní chyby. Stav po prvním poločase 52:50.

A byl to opět Waterman, který hned v úvodu druhé poloviny utkání vrátil Nové Huti vedení. U Sokolů se ale rozparádil Sedmák (v zápase předvedl několik pohledných dunků) a společně se Stamenkovičem opět obrátili stav. Ale Ostrava se nevzdala. Americkým ostrostřelcům začal zdatně sekundovat ještě loni Královský sokol Dominik Heinzl (v utkání celkem 22 bodů) – a svým výborným výkonem pod košem pomohl srovnat stav na 75:75 po třetí čtvrtině.

Závěrečná perioda začala dvěma trojkami Stamenkoviče s Peterkou. Konečně Královští sokoli určovali tempo zápasu. Bod po bodu, díky nasazení Stamenkoviče - ke kterému se přidal Šoula, náskok navyšovali. Tým Ostravy už se na další nápor nezmohl. Náskok Sokolů narostl až na 14 bodů. V závěru utkání ještě došlo k redukci rozdílu na konečných 99:91.