S Kolínem jsme to zvládli i doma

Po úspěchu v Kolíně na začátku září se dnes přidala i zdařilá odveta na domácí palubovce. Začátek přípravného utkání mezi Královskými sokoly a Kolínem se nesl v klidném duchu. První čtvrtina byla naprosto vyrovnaná a v jejím závěru byla vidět nádherná nahrávka Tomáše Mahlera na Davida Pekárka a jeho následná smeč. Ve druhé periodě se našim borcům moc nedařilo v obraně. V útoku se nepovedlo roztáhnout hru a polovina druhé čtvrtiny si se ztrátou šesti bodů vyžádala time-out domácích. Přece jen se projevila absence Pedja Stamenkovice, který z důvodu nemoci nemohl nastoupit. Timeout se vyplatil a v poločase bylo skóre 38:41.

Ve třetí čtvrtině se nedařilo zrychlit hru. Vypadalo to na zlom zápasu, ale naši borci se oklepali a díky sadě obraných i útočných doskoků se katapultovali zpátky do hry. V poslední části Kolín přitvrdil v obraně. Odpověď Sokolů byla perfektní střelba v podání Petra Sedmáka a Davida Pekárka, která vyústila ve čtyřbodové vedení 79:75. Kolíňákům se podařilo snížit na rozdíl jednoho bodu a bylo zaděláno na dramatický konec zápasu (79:78). Díky faulu na Pavola Lošonského v posledních dvaceti vteřinách hry se Lošimu podařilo po dvou úspěšných trestných hodech zvýšit náskok na 81:78. V posledním útoku soupeře Petr Sedmák zachytil přihrávku a zajistil tak výhru pro svůj tým 81:78.

Body a sestava: David Pekárek - 22 bodů, Peter Sedmák - 16 bodů, Ondřej Peterka - 10 bodů, Dominik Heinzl - 10 bodů, Petr Andres - 8 body, Pavol Lošonský - 5 bodů, Tomáš Mahler - 5 bodů, Djordje Tresac - 5 bodů, Lukáš Kantůrek a Rostislav Jirák bez bodu.