Restart ligy se v Kolíně nevydařil

BC GEOSAN Kolín : Královští sokoli
95:93 (27:25, 51:58, 74:78)

V pondělí 16. 11. se Královští sokoli vydali restartovat Kooperativa NBL do Kolína. Ještě před tím ale celé družstvo, včetně realizačního týmu, podstoupilo PCR testy. Ty jsou nyní povinné před každým zápasem. Všichni prošli s výsledkem negativní, a tak jsou Královští sokoli stále jedním z mála týmů, který se nepotkal s nákazou Covid-19.

Ale nyní již k samotnému zápasu. Královští sokoli do něj vstupovali s touhou po třetím vítězství v sezóně, navíc výhry vyválčené na venkovních palubovkách se vždy cení. Skóre zápasu odemkl kolínský Dlugoš, kterému odpověděl náš Nemanja Barac. Pak už začala trojková kanonáda na obou stranách, která se nesla celým prvním poločasem. Po první čtvrtině bylo skóre vyrovnané (27:25), když u soupeřů se bodově chytil Číž se Skinnerem, za Královské sokoly pak Sedmák s Haladou. V druhé čtvrtině se k trojkovým pokusům Filipa Halady a Pedji Stamenkoviče přidali i Brožek, Koloničný, Šoula a Peterka. Ten navíc svými dvanácti body v posledních čtyřech minutách poločasu nastartoval náš tým k poločasovému náskoku 51:58. V první půli utkání tak měli Královští sokoli na kontě skvělých 10 trojek (ze 14 pokusů), domácí pak 8. Ovšem obrana na obou stranách úplně nefungovala.

Po změně stran se již střelecká úspěšnost našeho týmu zadřela. První body padly až po více než dvou minutách zásluhou Halady. Doslova vydřenými koši se Královští sokoli dostali až na náskok deseti bodů. Za domácí ale zavelel k útoku skvěle hrající Číž s Novotným a svou ztrátu na konci třetí čtvrtiny stáhli na pouhé 4 body (74:78). Závěr utkání odehrály oba týmy v nejužší rotaci. Kolínským medvědům se opět začalo dařit ve střelách z dálky. Minutu a půl před koncem zápasu se tak zásluhou trojky Číže dostali do vedení, které ještě náš tým trestným hodem Stamenkoviče dokázal dorovnat. Ale následně Machač 36 vteřin před koncem překlopil vedení opět na kolínskou stranu. Závěrečný útok Královských sokolů už si s obranou Kolína nedokázal poradit.

Z Kolína tak Královští sokoli odjížděli zklamaní po prohře 95 : 93.

Body:
Královští sokoli: Lošonský (20 bodů + 9 doskoků), Peterka (16 bodů + 5 doskoků), Sedmák (14 bodů + 5 doskoků), Halada (12 bodů), Stamenkovič (11 bodů a 16! asistencí), Brožek (7 bodů), Barac (5 bodů + 5 doskoků), Koloničný (5 bodů + 7 doskoků), Šoula (3 body), Kantůrek do zápasu nezasáhl. Absence: Mráz (zranění), Chlumecký

BC GEOSAN Kolín: Číž (28 bodů, z toho 8 trojek), Novotný (24 bodů), Skinner (20 bodů)