Reparát Královských sokolů proběhne proti Ústí nad Labem

8. kolo nadstavby Kooperativa NBL, skupina A2

Královští sokoli vs. SLUNETA Ústí nad Labem
středa 24. 3. 2021 v 19.00

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Královští sokoli, zatíženi marodkou, poprvé prohráli v nadstavbové části. Tým SLUNETA Ústí nad Labem je zatím bezchybný a v tabulce drží první místo, pouhou jednu výhru před Královskými sokoly. V základní části odehráli oba týmy vyrovnaná utkání, když pokaždé zvítězil domácí tým. Nejprve doma vyhrála Sluneta (76:75), po té Královští sokoli (89:78). I následující utkání v nadstavbě by tedy mělo být papírově vyrovnané. Ovšem Královské sokoly trápí marodka hráčů základní rotace. O tom, jestli někdo z absentujících hráčů nastoupí do utkání, se rozhodne až před jeho začátkem.

Ústecký tým na konci základní části vyměnil hlavního trenéra. Po odchodu Antonína Pištěckého přišel na tuto pozici Jan Šotnar. Hráči tak dostali nový impulz, což předvádí zatím suverénním výkonem v nadstavbě. Naposledy porazili Ostravu vysoko 108:74. Také hráčský kádr doznal před nadstavbou malých změn. Zatímco odešel rozehrávač Michal Šotnar, na pozici křídla a tříbodového střelce přišel Tucker Haymond, který zatím odehrál pouze jedno utkání, ve kterém se však slušně představil (16 bodů). Výrazným hráčem pand je nyní Lamb Autrey, který byl přesunut na pozici rozehrávače, což jeho výkonu velmi prospělo.

Královští sokoli po karanténě předvedli dobrý vstup do nadstavby, když vyhráli 3 ze 4 utkání. V posledním zápase, kde chyběl zejména hlavní rozehrávač Pedja Stamenkovič, Sokoli prohráli s BK Olomoucko těsně 73:69. Skvělé výkony v nadstavbě předvádí Nemanja Barac, který v každém ze čtyř zápasů dosáhl alespoň 20 bodů. Výkon Sokolů v nadcházejícím utkání s Ústím nad Labem je těžko odhadnutelný. Záleží, zda někdo z marodky bude moci nastoupit. Velmi dobré výkony budou muset předvést všichni hráči, pokud budou chtít odehrát vyrovnaný zápas s rozjetými pandami.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "Pro nás jde o velmi důležité utkání o první místo ve skupině A2. Ústí pod taktovkou nového trenéra Šotnara hraje rychlý a jednoduchý basketbal. Našim hlavním cílem bude zastavit jejich protiútoku a snažit se, aby hráli do postavené obrany."