První zápas v roce 2021: Královské sokoly čeká mistrovský ERA Basketball Nymburk

17. kolo Kooperativa NBL

ERA Basketball Nymburk vs. Královští sokoli

Sobota 2. 1. 2021 v 17.00

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Hned druhý den nového roku 2021 odehrají Královští sokoli své první utkání této sezóny KNBL s ERA Basketball Nymburk, tentokrát na soupeřově palubovce. První vzájemný zápas skončil jasnou výhrou Nymburka s propastným rozdílem (52:102). V dnešním zápase tak čeká Královské sokoly ta nejtěžší možná prověrka.

Mistrovský tým z Nymburka vyniká širokou rotací hráčů s vysoce individuálními kvalitami a velmi rychlou hrou. Jako každoročně, i letos vévodí průběžnému pořadí ligy, když zaváhal pouze jednou s týmem USK Praha. Nymburk se může spolehnout na velmi kvalitní dvojici rozehrávačů Jerrick Harding (průměr bodů na jedno utkání 16,5 bodu) a Retin Obasohan (průměrná užitečnost 19,9), kterým sekundují křídla Omar Prewitt (14,8 bodů na zápas) a Vojtěch Hruban (14,4 bodů na zápas). I když v posledním zápase odehrál Nymburk s týmem Basket Brno poměrně vyrovnané utkání, s Královskými sokoly rozhodně nebudou chtít připustit žádný přešlap.

Královští sokoli se uspokojili poslední výhrou roku 2020 se SLUNETOU Ústí nad Labem. Díky tomuto vítězství se dostali zpět do hry o první osmičku týmů. Nutno ale říci, že ve středu tabulky je řádně husto a ještě to bude boj. Aby své postavení Královští sokoli potvrdili, budou muset vyhrát několik dalších utkání, z nichž to s dnešním soupeřem bude to nejtěžší a nejméně čekané. Nicméně tým Sokolů bude bojovat a pokusí se držet s mistrovským Nymburkem krok.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "Tým Nymburka je silný jak na obranný tak i na útočný polovině. Aby jsme Nymburk mohli potrápit, musíme se vyvarovat ztrát a zastavit jeho rychlý protiútok. Dále taky potřebujeme, aby se naši hráči z lavičky bodově prosadili."