První výhra letošní sezóny s Kolínem!

V sobotu 2. listopadu 2019 Kingspan Královští sokoli zaznamenali první výhru letošní sezóny KNBL. Na domácí palubovce porazily tým BC Geosan Kolín stavem 108:97.

Naši borci chtěli vyhrát za každou cenu. Tento cíl se ovšem trochu zkomplikoval, protože den před utkáním si David Pekárek poranil prst na ruce a nemohl tak nastoupit do utkání.

První polovina zápasu byla velmi vyrovnaná a dramatická. Sokoli se dokázali prosadit jak pod košem tak i střelbou z velké vzdálenosti a zaznamenat spoustu cenných bodů. Ovšem také mnoho dostali přes slabší obranu.

Druhá polovina utkání byla rozhodující. Zlom nastal v první polovině čtvrté čtvrtiny, kdy si naši hoši dokázali vytvořit desetibodový náskok a ten si podrželi až do konce utkání.

O poločasové pauze byli na palubovku pozváni hráči a hráčky ze ZŠ Štefánikova, kteří se účastní projektu Jr. NBA League. Tento projekt se zaměřuje na děti 10-11 let, které mají tak šanci si vyzkoušet, jaké je hrát v NBA. Tým této základní školy složený z mladých Královských sokolů a Hradeckých lvic se probojoval až mezi TOP 16 týmu ČR. Děti dostaly pamětní list s polu s medailemi za tento úspěch a budou nadále pokračovat v herním systému, který kooperuje se systémem NBA.

Body: Peter Sedmák - 28, Pavol Lošonský - 25, Djordje Tresac - 21, Pedja Stamenkovič - 17, Ondřej Peterka - 15, Dominik Heinzl - 2, Tomáš Mahler, Petr Andres, Lukáš Kantůrek a Rostislav Jirák bez bodu.