První vítězství “B“ týmu Královských sokolů ve Východočeské lize

Královští sokoli "B" : BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 50:38 (16:12 27:20 37:29)

soutěž: Východočeská liga mužů, základní část
datum: 13.10.2018, 12, 30
místo: Sportovní hala Třebeš, Hradec Králové
rozhodčí: Kotrbatá Zuzana a Kovačovič Matěj

“B“ tým Královských sokolů nastoupil ke svému 5. utkání ve Východočeské lize, do které se přihlásil jako nový – záložní tým s ambicemi postoupit v řádu několika let do 1. basketbalové ligy. Vytvořit tak plnohodnotnou rezervu pro nynější A tým, hrající Kooperativa Národní basketbalovou ligu. Samozřejmě, že tento cíl nebude hned, ale cíl je jasný! Do utkání nastoupil náš tým nově pod vedením nové trenérské posily Ondřejky Vejražkové.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu a hned od počátku bylo vidět, že domácí konečně chtějí prolomit 4 zápasovou „minišňůru“ bez vítězství. I přes mnoho ztrát bylo vidět, že domácí mají větší motivaci pro dovedení utkání do vítězného konce. Velkou zásluhu na vítězství má v podstatě celá lavička, poněvadž nebylo důležité, zda je někdo na hřišti či právě sedí na střídačce, ale nejdůležitější byl společný cíl, který byl před utkáním stanoven.

Samozřejmostí byly velice pěkné individuální akce, dále několik pěkných obranných zisků, trochu úspěšných trojkových střel a samozřejmostí bylo i několik košů z nacvičených herních situací, které se tým snaží při každém tréninku co nejvíce „pilovat“. Menším zklamáním je dosavadní úspěšnost ve střelbě trestných hodů, ve kterých jsme úspěšní pouze z 50 procent.

Příští utkání sehrají Královští sokoli “B“ opět na domácí palubovce, a to 27. 10. s BK Přelouč a o den později se Sokoly z Chrudimi.

Sestava a body: Královských sokolů: Bureš Martin 10 (TH 2/2), Mervart Lukáš 8 (TH 6/2), Vychopeň Radek 7 (1x za 3b), Hromádko Jakub 6 (2x za 3b), Chlubna Michal 6, Šrůma Marek 5 (TH 4/2, 1x 3b), Petřík Pavel 4, Pařízek Radek 3 (TH 2/1), Nicolas Benjamin Adamec 1 (TH 2/1)
Legenda: TH – trestné hody, 3b – střela za 3 body

Autor: Pavel Petřík