První přípravné utkání v extraligových Svitavách

Proti čtvrtému celku loňské soutěže – Dekstone Tuři Svitavy – nastoupili Královští sokoli ke svému prvnímu přípravnému utkání. Na svitavské půdě se začalo velmi svižně a v první čtvrtině se přelévalo skóre na obě strany. Šťastnějším celkem byli hradečtí sokoli, kteří úvod dotáhli do vedení 19:21, když nejproduktivnějším mužem na palubovce byl Peter Sedmák, slovenská posila našeho celku (9 bodů).

Před první polovinou druhé části přišel první drobný útlum našeho kolektivu, za stavu 32:27 neproměnil Ondřej Peterka jasnou šanci. Domácí šli do vedení 34:27, v té chvíli nejvyšší rozdíl ve skóre. Ondra Peterka však svoji předchozí chybu napravil a trojkou snížil na 34:30. V 9. minutě vyrovnává Jan Mráz trojkou na 38:38. Bohužel dvě volné střely před koncem čtvrtiny za 3 body svitavských hráčů našly svůj cíl, 46:40. Skóre koriguje ještě Marko Rikalo, poločasový stav 46:42.

Začátek třetího dějství nám opět malinko „utekl“, za první minutu bodují pouze Tuři, jdou do vedení 50:42. Ondřej Peterka kontruje další trojkou a po zisku míče a zakončení rychlého protiútoku snižuje Jan Jiříček na 50:48. Stav vyrovnává Peter Sedmák. Ve čtvrté minutě jdeme do vedení 50:52. Domácí však otáčejí vedení na svoji stranu a to především zásluhou hry Romana Marka, ze které těží Woods a Matěj Svoboda. Po třetí části svítí na ukazateli stav 70:62.

Na začátku poslední čtvrtiny se opakuje výpadek jako ve čtvrtině třetí. Za první 1´15″ skórují pouze domácí, navyšují rozdíl na 14 bodů – 76:62. V polovině poslední čtvrtiny ještě snižuje Petr Andres na rozdíl 10 bodů 80:70. Závěr patří domácímu celku, který si poradil s naší zdlouhavou rozehrou jednoduchými rychlými protiútoky. Konečný „oficiální stav“ utkání 98:84.

Sestava a body Královských sokolů: Marko Rikalo 11, Dušan Pandula 8, Petr Andres 13, Jan Mráz 3, Dominika Štěpán 0, Jan Jiříček 7, Tomáš Mahler 2, Ondřej Peterka 11, Martin Kolář 3, Tomáš Hampl 11, Peter Sedmák 15.

Proč konečný „oficiální stav“ utkání? Trenéři obou celků se již před utkáním dohodli, že sehrají ještě jednu, desetiminutovou část. Jedná se o přípravné utkání, proč tedy ne. V této části vítězí Královští sokoli 16:21. Devíti body se blýskl Jan Mráz, po 5 bodech zaznamenali Dominik Štěpán a Martin Kolář, 2 body do celkového součtu přidal Tomáš Hampl.

První utkání nelze považovat za neúspěšné. Samozřejmě ještě chybí úplná souhra nového kolektivu. Je ale třeba se vyvarovat krátkodobých výpadků koncentrace na začátku jednotlivých čtvrtin. Dotahování skóre stojí následně spoustu sil.

Další utkání sehrají Královští sokoli na domácí palubovce 5. září, proti BC Geosan Kolín, utkání začíná v 16.00. Myslím, že dnešní výkon proti čtvrtému celku ročníku 2017-2018 je dobrou pozvánkou do hlediště třebešské haly.