První domácí zápas nové sezóny Královští sokoli těsně prohráli

Královští sokoli vs. BK ARMEX Děčín 79:83 (23:23, 43:41, 59:63)

Ve středu 16.9. odehráli Královští sokoli svůj první domácí zápas v Kooperativa NBL 2020/2021. Domácím stále chyběl Nemanja Barac (který doléčuje zranění z přípravy, ale je již zapojen v týmovém tréninku), válečníkům z Děčína zase nehrál pivot Grunt a rozehrávač Kotásek. Královští sokoli tak mohli těžit z mírné výhody pod košem a využít své silné pivoty.

Utkání s válečníky z Děčína bylo velmi vyrovnané. Po většinu první čtvrtiny domácí mírně vedli, Děčín ale vždy zareagoval a nenechal si soupeře utéct (stav po 1. čtvrtině 23:23). V podobném duchu se nesla i čtvrtina druhá, když Sokoli odskočili nejvíce na rozdíl šesti bodů. Před koncem prvního poločasu ale hosté pomocí trestných hodů opět stáhli na poločasových 43:41.

V posledních zápasech se Královským sokolům nedaří vždy 3. čtvrtina. Nastupovali tak do ní velmi koncentrovaní. Start druhé půle se vydařil, když domácí navýšili své vedení až na 8 bodů. Pak ale nastartoval svůj tým výkon Šišky, který táhl Děčín k obratu na stav 59:63 po 3. čtvrtině. Sokoli se ale nevzdávají. Opět se jim podařilo díky pěti bodům Halady otočit skóre zápasu na svou stranu. U hostů se však dařilo Žiklovi, a tak byl stav zápasu dvě minuty před koncem vyrovnán (79:79). Koncovka utkání byla vypjatá. Tahoun Děčína Ondřej šiška (celkem 31 bodů a efektivita 42) si došel pro dva fauly a všechny trestné hody nemilosrdně proměnil. Sokolům se již skórovat nepodařilo. V napínavém zápase tak vyhrál šťastnější tým Děčína 79:83.

Šanci spravit si chuť budou mít Královští sokoli již tuto sobotu 19.9. v 17.30 na palubovce USK.

Body Královských sokolů: Lošonský 24 bodů + 10 doskoků, Halada 14 bodů, Stamenkovič 13 bodů + 8 asistencí, Sedmák 12 bodů + 7 doskoků, Peterka 9 bodů, Koloničný 3 body, Šoula 2 body, Kantůrek 2 body, Brožek 0 bodů.

Body Děčína: Šiška 31+ 9 doskoků +7 asistencí, Ježek 19bodů, Žikla 18 bodů + 7 doskoků