První domácí utkání proti Brnu

Královští sokoli Hradec Králové a Basket Brno se utkají ve středu 5. 10. 2022 od 19:00 hod ve Sportovní hale Třebeš.

2.kolo Kooperativa NBL 2022/2023 (základní část)

Přijďte nás podpořit a zároveň si s medvědem Kubíkem zasoutěžit. Partnerem prvního domácího zápasu je Maspex Czech s.r.o. známý jako výrobce oblíbeného dětského nápoje Kubík. Na konci zápasu bude probíhat vyhlášení nejlepších hráčů z obou týmů: „Klenot hráč utkání“. Partnerem našeho klubu je mimo jiné také Měšťanský pivovar Hradecký Klenot, a tak na dva nejlepší hráče čeká pivní odměna.

Vzájemná utkání v sezoně 2021/2022

Vzájemné zápasy v minulém ročníku Kooperativa NBL skončili v základní časti 1:1, v nadstavbové části skupiny A1 bral 2 x vítezství brněnský tým.

16.11. 2021 Basket Brno 92: 76 Královští sokoli (11. kolo základní části)

14. 2. 2022 Královští sokoli 86: 75 Basket Brno (22. kolo základní části)

19. 2. 2022 Královští sokoli 51:67 Basket Brno (skupina A1 - 6. kolo)

30. 3. 2022 Basket Brno 84:63 Královští sokoli ((skupina A1 - 13. kolo)

Královští sokoli

Hradeckým basketbalistům se zápas 1. kola na palubovce Folimanky proti USK Praha moc nevydařil. Největší chybou byl vysoký počet ztrát (23). Sokoli zejména drtil pressing soupeře, díky kterému pražský tým zvítězil. V zápase se nejvíce ukázal David Škranc, který si na svoje konto připsal double-double (10 bodů + 14 doskoků) a můžeme také zmínit kapitána týmu Ondřeje Peterku, který podal slušný výkon a přehoupl se přes hranici 2500 bodů v NBL.

Proti brněnskému týmu bude chybět kvůli zranění Tomáš Dvořák.

Basket Brno

Jedná se o tým, který v sezoně 2021/2022 obsadil 3. příčku. V prvním kole nového ročníku Kooperativa NBL prorazil na domácí palubovce nováčka SK Slavia Praha 92:79. O výhře rozhodl brněnský tým zejména ve druhé čtvrtině, kdy si vypracoval 10 bodů náskok. Ve druhém poločase si brněnský tým vedení pohlídal a zaslouženě vyhrál.

Rozhovory před zápasem:

Adam Goga (křídlo/rozehrávač)

Adame, proti USK Praha se nepodařilo zvítězit, jak vy sám vidíte tento zápas?

"Sám za sebe můžu sdělit, že to byl velmi náročný zápas, hlavně kvůli fyzické hře Prahy. Zápas byl hodně o bojovnosti a agresivitě a nám se s tím nepodařilo vypořádat. Musíme lépe reagovat na to, když nás soupeř dostane pod tlak. Za naší prohrou stojí velké množství ztrát a také to, že jsme si nevytvořili žádné šance."

Ve středu hrajete první zápas doma, a to s Brnem. Kdo je z tohoto týmu podle vás nejnebezpečnější?

"Myslím si, že se u Brna nedá „vypíchnout“ jen jeden jediný hráč. Brno je velmi zkušený tým, který má kvalitní hráče. Mohu zmínit například rozehrávače Viktora Půlpána a výborné střelce Richarda Bálinta a Oleksandr Mishulu. My se však nemůžeme soustředit jen na jednoho hráče, ale musíme pokrýt celý tým."

Když už jsme u týmu Brna, je to váš oblíbený soupeř? Vzpomínáte na nějaký konkrétní zapas s tímto týmem?

"Určitě se mi vybaví loňský domácí zápas, kdy jsme tady dokázali Brno porazit. Brno šlo za poslední dva roky basketbalově hodně nahoru, zápasy s ním jsou dost náročné. My se určitě bude snažit překvapit a odvést dobrý výkon, za který se nebudou muset naši fanoušci stydět."

Lubomír Peterka (trenér):

Pane trenére na Folimance jste zápas bohužel prohráli. Rozebíral jste nějak více s týmem tento zápas?

"Nerozebíral, byl to první utkání v sezóně a náš tým nebyl úplně zdravotně v pořádku a čekal nás velmi nepříjemný soupeř. Chyby jsme si sice pojmenovali, ale teď jdou ty zápasy tak po sobě, že spíše musím kluky povzbudit a musíme se věnovat dalšímu zápasu."

Brno je vaším dalším soupeřem, minulý zápas vyhrálo nad Slavia Praha. Vy s ním tuto středu budete hrát první domácí utkání, čím je Brno nebezpečným soupeřem a s čím jdete do zápasu?

"Brno vloni ukázalo kvalitu, řekl bych že je to komplexní tým a my se budeme snažit Brno přibrzdit hlavně v jejich rychlých přechodech do útoku. Musíme pokrýt jejich úspěšné střelce, ale chceme se také prezentovat týmovým výkonem a rozhodně odvážnějším než v Praze."

Přijďte nás povzbudit, těšíme se na vás, vaše podpora je pro nás důležitá!

Autor:: Martin Fletcher