Proti Olomoucku nám nestačily síly v poslední čtvrtině

Kingspan Královští sokoli : BK Olomoucko 97:112 (19:20 50:49 74:76)

V sobotu 7.12. přivítali Královští sokoli na domácí palubovce bronzový tým minulé sezóny - BK Olomoucko. Vstup do utkání byl nad očekávaní a domácím se podařilo vypracovat mírný náskok. Borci z Hané však nenechali nic náhodě a převážně díky pivotovi Josipovičovi drželi se Sokoly krok. Domácí tým odehrál velmi pohledný první poločas, kdy míč putoval mezi všemi hráči a docházelo tak k otevřeným střelám. Stav po prvním poločase 50:49 byl z pohledu hradeckého fanouška velmi nadějný. Třetí čtvrtina stále byla ve znamení vyrovnané hry, kdy se skoŕe přelévalo ze strany na stranu. Celé utkání bylo "prošpikováno" trojky, neboť oba týmy vstřeelily dohromady 35 trojek! Stav před poslední částí hry (74:76) naznačoval, že by mohla být vyrovnaná koncovka. Americké křídlo BK Olomoucka na to mělo však jiný názor. Nejen, že v zápase vstřelil 9 trojek z 9 pokusů, ale dohromady dal neuvěřitelných 36 bodů. Tímto výkonem se zasloužil o vítezství BK Olomoucka.

Body a sestava: Stamenkovič - 21 bodů + 7 asistencí, Tresač - 21 bodů + 7 asistencí, Sedmák - 18 bodů, Lošonský - 16 bodů + 9 doskoků + 7 asistencí, Pekárek - 12 bodů, Peterka - 6 bodů, Kantůrek - 2 body, Andres - 1 bod, Redgeway - 0 bodů.