Prodlouží Sokoli sérii vítězství?

13. kolo Kooperativa NBL
BK ARMEX Děčín vs. Královští sokoli
středa 9. 12. 2020 v 18.30

Královští sokoli se utkají v odvetném utkání proti BK ARMEX Děčín, se kterým v polovině září na domácí palubovce prohráli po vyrovnaném souboji 79:83. V tomto zápase kraloval děčínský Šiška (31 bodů). Sokoli budou chtít odčinit těsnou porážku.

Přímý přenos zápasu sledujte na tvcom.cz

BK ARMEX Děčín se nachází na 9. místě tabulky se čtyřmi výhrami a šesti porážkami. Spoléhají na své ústřední trio Šiška (průměrně 19,8 bodů a 5,8 asistence na utkání), Pomikálek (14,1 bodů a 8,7 doskoků na utkání) a Ježek . V posledních utkáních posílili pod košem o veterány Landu s Houškou. Válečníci jistě nejsou spokojeni s průběžným umístěním ve spodní části tabulky a budou chtít urvat další výhru.

Královští sokoli drží 8. místo v tabulce, s pěti výhrami a šesti porážkami. Za poslední čtyři zápasy třikrát vyhráli, což hráče motivuje do dalších bojů. Rozšiřuje se také množství hráčů, kteří dokáží dát cenné body. Kromě opěrného tria Lošonského, Sedmáka a Stamenkoviče, v posledních zápasech výrazněji bodovali také Halada, Peterka či Barac. Velmi důležité body v posledním utkání s Ostravou zaznamenal také Šoula.

Sokoli si musí pohlídat obranu a doskok, naopak pokračovat v útočné týmové hře – pokud chtějí prodloužit svou vítěznou sérii. Zápasy Královských sokolů s děčínskými válečníky jsou vždy velmi vyrovnané, což dává příslib divácky atraktivnímu utkání.

Komentář k utkání:  LUKÁŠ ROVENSKÝ (Asistent trenéra): "V Děčíně nás čeká velmi těžké utkání. Náš tým se bude muset soustředit hlavně na obrannou část hry a nedovolit Děčínu lehké body."