Pro postup do play off musí Královští sokoli vyhrát alespoň o 4 body!

předkolo play off, 2. kolo

Královští sokoli vs. BK ARMEX Děčín
čtvrtek 22. 4. 2021 v 18.00

Sledujte živě na tvcom.cz!

První zápas předkola play off byl dle předpokladů vyrovnaný. Děčín si do Hradce Králové přiveze náskok tří bodů (utkání skončilo 89:86). Královští sokoli tedy musí zvítězit alespoň o 4 body, chtějí-li postoupit do play off. Odveta na domácí palubovce Královských sokolů bude opět tvrdou bitvou. Oba týmy jsou značně vyrovnané. Rozhodovat budou drobnosti, ale i výdrž a vůle vyhrát.

Děčín měl v prvním kole velmi dobrý vstup do zápasu, který ale nedokázal přetavit ve větší výsledný náskok. Válečníky táhl Šiška (18 bodů + 8 asistencí), trefoval se ostrostřelec Bradley (16 bodů) a často dunkoval Pomikálek (15 bodů + 7 doskoků). Po dlouhodobém zranění nastoupil i kapitán Ježek. Domácí byli o něco lepší v doskocích (38-35) a z pod koše (44-36).

Královští sokoli zaspali v Děčíně začátek, když hořeli zejména v obraně. Nezačali však panikařit a z mínus 14 bodů se vrátili zpět do zápasu. Svou chytrou a týmovou hrou proti tvrdému Děčínu udrželi vyrovnaný zápas. V závěru měli šanci zvítězit, ale nakonec budou na domácí palubovce startovat s mínus třemi body. Což není vůbec špatné. Královské sokoly táhl Sedmák (23 bodů) s Haladou (22 bodů). Chytrou hru opět zařídil Stamenkovič. Sokoli byli lepší v trojkách (27/9 – 26/12), ale dopustili se příliš mnoha ztrát (14-17).

Postupová matematika:

Předkolo play off se hraje na součet skóre z obou zápasů. První kolo skončilo 89:86 pro Děčín. Proto, pokud Královští sokoli prohrají, nebo vyhrají pouze o 1-2 body, postupuje Děčín (a Královským sokolům končí sezóna). Pokud Sokoli vyhrají o 3 body, bude následovat prodloužení. Výhra o 4 body zajišťuje Královským sokolům postup do play off!

Komentář Lukáše Rovenského: "Zápas o všechno. Ve čtvrtek nás čeká rozhodující zápas o historicky první postup do play-off v KNBL. Aby jsme postoupili, musíme vyhrát minimálně o 4 body. Věřím, že naši hráči vstoupí do zápasu s koncentrovanou hlavou a s jasným cílem vyhrát o co nejvíce bodů."