Přípravný zápas s Olomouckem ve znamení nabírání zkušeností

Přátelské utkání BK Olomoucko : Kingspan Královští sokoli 93 : 79 (28:21, 49:33, 79:59)

Reprezentační přestávky využili Královští sokoli k sehrání přípravného, přátelského utkání s celkem "horní osmičky" - BK Olomoucko. Trenérská dvojice tak mohla dát příležitost všem hráčům připravených k utkání, včetně jedné premiéry v "A" týmu, Martina Bureše.

První polovina utkání patřila domácímu Olomoucku. Rozhodující krok udělali především ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli poměrem 21:12. Druhá polovina utkání patřila naopak našim hráčům, dokázali jsme zvítězit jak ve třetí (25:26), tak i čtvrté čtvrtině (19:20). Rozhodujícím faktorem utkání byla střelba za 3 body. Domácí zaznamenali 14 trojek, naši hráči 6. Vezmeme-li tento údaj čistě matematicky, "trojkový poměr" bodů = 42:18, tedy rozdíl 24 bodů (konečný rozdíl v utkání 14 bodů). Absence Pavola Lošonského (nemoc) se projevila nejen na počtu bodů, ale také na doskoku pod oběma koši. Domácí byli úspěšní ve 45 případech, Královští sokoli ve 30. Šestice domácích střelců se dostala na 10 a více bodů, v našem celku 2 (Marquardt a Sedmák).

Přípravná utkání ale nejsou zase až tolik o výsledných statistikách. Jak bylo uvedeno výše, svoji premiéru si odbyl Martin Bureš. Za 13 minut na palubovce si připsal dva střelecké pokusy, oba úspěšné a jeden obranný doskok. Na palubovku se dostali také hráči, kteří jsou v soutěžních utkání méně vytěžováni, mladý talentovaný Jan Mráz (17´, 2 body) a Tomáš Mahler (15´, 2 body).

Nejlepší mušku Královských sokolů prokázali Charles Marquardt, autor 19 bodů (3x za 3b), Peter Sedmák 16 (1x za 3b). Dále bodovali: Petr Andres 9 (2x za 3b), Bryce Canda 8, Ondřej Peterka 7, Martin Kolář a Pedja Stamenkovič po 6 bodech, Martin Bureš 4, Jan Mráz a Tomáš Mahler po 2 bodech.

Nejlepší střelci BK Olomoucka: Thomas Dunans 15, Marek Sehnal 14, František Váňa, Jiří Dedek, Josip Mikulič, Jure Pelko - všichni 11 bodů.

Doskoky v utkání celkem 45:30, asistence 27:19, trojky 14:6.