Přípravné zápasy na Slovensku nedopadly podle představ

V sobotu 21.9. se Královští sokoli vydali v brzkých ranních hodinách na dlouhou cestou do Slovenska, kde je čekala dvě přípravná utkání proti MBK Baník Handlová a BK Slavia Žilina.

Do prvního utkání jsme nastoupili proti borcům z Handlové a na Sokolech bylo znát, že je zmohla dlouhá pětihodinová cesta autem. Na soupisce navíc chyběli dva hráči základní rotace, Peter Sedmák a Pedja Stamenkovič, kteří byli uvolněni z rodinných a soukromých důvodů. Jak bylo zmíněno, vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl - v první čtvrtině jsme inkasovali 29 bodů. I přes to, že jsme do druhé čtvrtiny vstoupili lépe, soupeř se opět chytil a do šaten si odnášel 24 bodové vedení. Po poločasové poradě nastoupili na hřiště úplně jiní Sokoli. Naši hráči začali bojovat, lépe bránit a hlavně hráli týmově. Utkání nakonec skončilo vítězně pro Handlovou, která zvítězila o 14 bodů.

V neděli jsme nastoupili proti basketbalistům Źiliny, kteří byli papírově silnější. Do utkání už nastoupili Pedja Stamenkovič a Peter Sedmák. Vstup do utkání nebyl vůbec špatný - na útočné polovině jsme byli rovnocenným soupeřem. Bohužel, to se nedá říct na té obranné, kde jsme jednoudše nestíhali. Největší roli pravděpodobně hrálo zdlouhavé cestování. Za zmínku však sotjí dvě "MONSTER SMEČE" Pavola Lošonského, které ocenili i domácí fanoušci. Nejprve si "Loši" doskočil míč na obranné polovině, předribloval celé hřiště a rychlým nájezdem zasmečoval míč s ohromnou autoritou. Druhá smeč přišla z ničeho nic, když Pavol dostal míč do podkošového území a levou rukou zasmečoval přes domácího obránce. Utkání jsme nakonec prohráli o 33 bodů.

MBK Baník Handlová : Kingspan Královští sokoli - 89:75

Body: Lošonský - 19 bodů a 6 doskoků, Tresač - 17 bodů (4 trojky), Peterka - 16 bodů, Andres - 8 bodů, Mahler - 6 bodů, Pekárek - 4 body, Kantůrek a Jirák - po 2 bodec, Heinzl - 1 bod.

BK Slavia Žilina : Kingspan Královští sokoli - 105:72

Body: Lošonský - 19 bodů, Heinzl - 15 bodů a 7 doskoků, Pekárek a Tresač - po 14 bodech, Peterka - 6 bodů, Sedmák - 4 body, Jirák, Mahler, Stamenkovič a Kantůrek bez bodu.

Vojtěch mráz