Přípravné období Královských sokolů se blíží!

A jak bude u Královských sokolů vypadat? Začne meetingem týmu ve středu 4. 8. Přítomni by již měli být všichni hráči i realizační tým. Po úvodním přivítání a praktických informacích k nové sezóně tým rovnou naskočí do tréninku.

První týden bude zahřívací a seznamovací. V dalších se již přitvrdí tak, aby byl tým na novou sezónu připraven nejen po basketbalové stránce, ale i po té kondiční. Basketbalové tréninky trenéra Lubomíra Peterky budou probíhat tradičně ve Sportovní hale v Třebši. Bude zařazena také atletická a silová příprava na dráze a v posilovně pod vedením kondičního trenéra Petra Andrese. Regenerovat budou hráči pod dozorem fyzioterapeutky Veroniky Peterkové, využijí i plavecký areál či wellness Flošna. Hned v druhém tréninkovém týdnu podstoupí také lékařské a zátěžové vyšetření u týmového lékaře MUDr. Tomáše Vrbici.

Na konci druhého týdne přípravy přijdou na řadu i první přípravné zápasy. Celkem jich je naplánováno 8. Z toho 2 domácí – ve středu 18. 8. se Královští sokoli utkají doma s týmem BC Geosan Kolín, ve čtvrtek 9. 9. pak se SLUNETOU Ústí nad Labem. Prozatím epidemiologická situace dovoluje plný počet diváků v hale, jste tedy srdečně zváni. O podmínkách pro vstup budeme průběžně informovat, prozatím platí tyto: Opatření pro vstup diváků na hromadné akce ve vnitřních prostorách.

Přehled přípravných zápasů:
čtvrtek 12. 8.     Královští sokoli vs. Sokol Sršni Písek (změna - přidáno)     18:00

sobota 14. 8.     SLUNETA Ústí nad Labem vs. Královští sokoli
středa 18. 8.      Královští sokoli vs. BC Geosan kolín                                      18:00
čtvrtek 19. 8.     Královští sokoli vs. NH Ostrava (změna soupeře)                 17:00
pondělí 23. 8.    BK Olomoucko vs. Královští sokoli
středa 25. 8.     BC Geosan Kolín vs. Královští sokoli
úterý 31. 8.        BK ARMEX Děčín vs. Královští sokoli
úterý 7. 9.          Basket Brno vs. Královští sokoli
čtvrtek 9. 9.       Královští sokoli vs. SLUNETA Ústí nad Labem

Všechny zápasy se odehrají s českými soupeři z extraligy, pouze Svitavy budou soupeřem z první ligy. Nová sezóna Kooperativa NBL pak začne v sobotu 18. 9. domácím zápasem s týmem SLUNETA Ústí nad Labem.

Trenér Lubomír Peterka k přípravě: „Část týmu se obměnila, proto bude důležité nové hráče zapracovat do sestavy. Měsíc a půl přípravy k tomu však dává velký prostor. První přípravné utkání hrajeme již v druhém týdnu. Ale hráči dostali instrukce, aby na úvodní sraz přijeli fyzicky připraveni tak, aby byl start přípravy hladký. A aby všichni zůstali zdravotně v pořádku. Celá příprava bude směřovat k tomu, aby náš start nové sezóny KNBL proběhl úspěšně.“

Nezbývá než Královským sokolům popřát hladký start přípravy!

Sokol letí!