PŘIJĎ FANDIT NA DERBY!! Do Hradce Králové přijedou Pardubice

8. kolo Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. BK JIP Pardubice

sobota 16. 10. 2021 v 18.00

Online prodej vstupenek   

Přímý přenos statistiky    Přímý přenos tvcom


Královské sokoly čeká derby s Pardubicemi. Souboje našich měst fanoušci vždy velmi prožívají. Ne jinak tomu bude i v tomto utkání v basketbale. V loňském roce se Královským sokolům podařilo doma Pardubice poprvé porazit. Zopakují svůj výkon i letos? Nebude to vůbec jednoduché, náš soupeř totiž značně posílil.

BK JIP Pardubice začal sezónu úspěšně. Momentálně drží třetí místo tabulky s jedinou prohrou (s Nymburkem) a čtyřmi výhrami. Oproti Hradci však odehráli o dvě utkání méně. Před sezónou došlo u Pardubic k výměně trenéra - na tento post přišel z USK Praha Chorvat Dino Repeša. Beksa posílila o česká křídla Davida Pekárka a Petra Šafarčíka. První jmenovaný je momentálně top skórerem týmu s 16 body na utkání, ke kterým přidává i 6,4 doskoků. Dobře hraje i americký pivot Dantez Walton (12,6 bodů a 7,8 doskoků na utkání). Vše řídí hlavní rozehrávač Tomáš Vyoral (14,5 bodů a 6,5 asistencí na utkání), ten byl však v minulém utkání zraněný. Není tak jisté, jestli do toho dnešního zasáhne.

Královští sokoli začali sezónu podle plánu. Průběžné 5. - 6. místo v tabulce (4 výhry, 3 prohry) je dobré. Při posledním venkovním utkání v Ostravě však chtěli výhru, která se nakonec nepodařila (82:73). V dalším utkání si mohou s Pardubicemi spravit chuť, navíc na domácí palubovce. Práce to však bude daleko obtížnější. Náš tým musí udržet koncentraci po celý zápas a vyvarovat se výpadků, které silný tým jako Pardubice umí potrestat. S tím se pojí obezřetnost v počtu ztrát, které byly v posledním utkání opět vyšší. Výhodou Královských sokolů je větší počet hráčů, kteří mohou být úspěšnými střelci (Pešaković, Sedmák, Pavlović, Škranc, Vujović či Peterka). A jistota na rozehrávce - Peda Stamenkovič. Pokud vše půjde dobře, Královští sokoli mají šanci Pardubice opět porazit.

Komentář k utkání:

Lubomír Peterka (trenér): "Musíme rychle zapomenout na utkání v Ostravě, které jsme si prohráli sami. Čeká nás těžký soupeř. Pardubice jsou náš městský rival. Věřím, že přijde hodně diváků a že doma předvedeme podobný výkon jako s Kolínem. Hrajeme teprve třetí domácí utkání. A doma chceme vyhrávat."

Jiří Šoula (křídlo): "Derby s Pardubicemi má pro Hradec Králové vždy speciální náboj. Letos nám určitě soupeř bude chtít vrátit porážku z minulého roku. Nejen tu ligovou, ale i z Českého poháru, kdy jsme je porazili v boji o třetí místo. Letos to pro náš tým bude těžší, protože Pardubice dost posílily. Ale my si chceme jít opět za vítězstvím."

Přijď podpořit Královské sokoly přímo do haly! Pomož vytvořit skvělou atmosféru, která požene naše borce za vítězstvím!

Buď součástí týmu, jako 6. hráč na hřišti.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková