Premiéra slibně začala, překvapení se nekonalo

BK Armex Děčín : Královští sokoli 99:79 (24:29, 53:43, 71:67)

1. kolo Kooperativa NBL 2018 – 2019

Do premiérového utkání po 25 letech nastoupili Královští sokoli na horké půdě „Válečníků“ Děčína v sestavě Marko Rikalo, Peter Sedmák, Jan Jiříček, Dušan Pandula, Bryce Canda.
Úvod se našim hráčům vydařil, dostali jsme se do vedení zásluhou trojky Marka Rikala a do 5 minuty první části jsme vedli. Pak šli na chvilku děčínští poprvé do vedení (11:10), ale Jan Jiříček košem s faulem opět otočil skóre na stranu Královských sokolů. Další minuty patřili domácím, šli do vedení rozdílem 4 bodů 17:11. Zlepšená obrana opět otočila skóre na naši stranu, 1 minutu 40 vteřin před koncem čtvrtiny jsme vedli rozdílem 8 bodům 19:27. Konečné skóre 1. části 24:29. trojky v 1. části 1:4. I ve druhé desetiminutovce pokračovali naši borci v soustředěném výkonu a ve 3. minutě po trojce Bryce Candy šli do vedení 29:36. Na konci 6´ již vedou Královští sokoli rozdílem 9 bodů 32:41. Poté přišel totální útlum, ztráty míčů a neproměněné střely. Dvě a tři čtvrtě minuty před poločasem otáčí „Válečníci“ po trojce Feštra na 42:41 a vzápětí další trojkou Kroutila zvyšují na 45:41. Zlepšená obrana Děčína v posledních třech minutách prvního poločasu znamená obrat ve vývoji utkání a vedení domácích 53:43. (Za 3,5 minuty stav 21:2 !!!). Po změně stran Armex Děčín udržoval svůj desetibodový náskok. Body naskakovaly na obou stranách rovnoměrně. V závěru čtvrtiny jsme přece jen úspěšnější. V tomto dějství vítězíme poměrem 18:24 a snižujeme celkové skóre na 71:67.

V závěrečné části jsme dokázali snížit na rozdíl pouhých 2 bodů (74:72), pak se znovu trefil za 3 body Feštr a dva body přidal Krakovič. Závěr utkání patřil jednoznačně domácím, kteří za druhou polovinu poslední desetiminutovky dokázali nastřílet 25 bodů, zatímco my pouze 7. Prohráváme rozdílem dvaceti bodů. Nebýt dvou výpadků na konci druhé a čtvrté čtvrtiny, mohlo být utkání vyrovnané. Na kdyby se ale nehraje a součet skóre konce druhé a poslední části je vypovídající – 46:9 !!! Mimo bodového skóre jsou některé statistické údaje o utkání vcelku vyrovnané. Trojky 11:7, doskok 30:31, asistence 15:12. Domácí byli výrazně úspěšnější ve střelbě za 2 body (70% : 51%) i za 3 body (42% : 29%).

Sestava a body Královských sokolů: Bryce Canda 20 (2x za 3b), Dušan Pandula 12 (2x za 3b), Martin Kolář 10, Jan Jiříček 9, Peter Sedmák 9 (1x za 3b), Marko Rikalo 8 (1x za 3b), Ondřej Peterka 7 (1x za 3b), Tomáš Hampl 4. V závěru se zapojil Jan Mráz a Tomáš Mahler, na body nezbyl čas.

Sestava s body Děčína: Autrey 20 (1x 3, 13 doskoků, 8 asistencí), Feštr 19 (3x 3), Kroutil 14 (trojky 4/4), Carlson 13 (2x 3), Pomikálek 8, Grunt 8, Šiška 6, Krakovič 6, Landa 5 (1x 3), Ježek 0, Žikla 0.

Autor článku: Pavel Rozsypal

Autor fotogalerie: Roman Valenta, BK Děčín