Předposlední kolo nadstavby na palubovce válečníků z Děčína

dohrávka 7. kolo nadstavby Kooperativa NBL, skupina A2

BK ARMEX Děčín vs. Královští sokoli
středa 14. 4. 2021 v 18.00

Sledujte živě na tvcom.cz

Dvě kola před koncem nadstavby se pomalu začíná rýsovat pořadí týmů ve skupině A2. Nicméně ještě není z daleka nic rozhodnuto. Dnešní soupeře – BK ARMEX Děčín a Královské sokoly dělí v tabulce dvě vítězství. V základní části odehrály oba týmy vyrovnaná utkání, ale pokaždé zvítězil Děčín (99:94 a 79:83). V nadstavbě naopak vyhráli doma Královští sokoli (81:73). Všechna utkání v sezóně byla vyrovnaná s napínavou koncovkou, což lze předpokládat i tentokrát. Pouze u Královských sokolů visí otazník nad Pedjou Stamenkovičem, zda ho zranění pustí do zápasu. Bez něj by byli Sokoli citelně oslabeni.

Děčínští válečníci potřebují nutně zabrat, pokud nechtějí jít do předkola play off ze 4. místa. Vyhráli pouze jedno z posledních tří utkání, a to proti slabší Ostravě. Děčínu stále chybí Šimon Ježek (dlouhodobé zranění). Na jeho místo přišel Nate Bradley, který se ukázal jako dobrá střelecká posila. Tým dále táhne Šiška (průměrně 18,5 bodů + 5,2 doskoků + 5,9 asistence na zápas) s Pomikálkem (14,8 bodů + 7,5 doskoků).

Královští sokoli vyhráli již tři z posledních čtyř utkání. Drží tak druhé místo v tabulce, jedinou výhru za Ústím, naopak jednu výhru před Svitavami. Stále tak bojují o výhodnější pozici do předkola play off a tím možnosti celkového 7. místa. Do posledního utkání s týmem DEKSTONE Tuři Svitavy nenastoupil Pedja Stamenkovič, ale Královští sokoli si dokázali, že umí vyhrát i bez svého hlavního playmakera. Velmi dobrý výkon předvedl Nemanja Barac (35 bodů + 10 získaných faulů). Zda Pedja nastoupí v dnešním utkání je nejisté. Královští sokoli by tak byli opět v úzké rotaci. Základem tak bude zopakovat týmový výkon na obou polovinách hřiště, s velkým individuálním nasazením všech hráčů.

Komentář Lukáše Rovenského: "Ve středu nás bude čekat velmi těžké a hlavně tvrdé utkání. Děčín si zakládá na rychlé hře a především hře 1 na 1. Do zápasu musíme nastoupit koncentrovaně a bojovat o každý balon."