Před Vánocemi Královští sokoli přivítají Ostravu

18. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. NH Ostrava
sobota 18. 12. 2021 od 18.00

Live statistiky utkání   Přímý přenos tvcom

Online prodej vstupenek


Královští sokoli vyzvou tým NH Ostrava na domácí palubovce. V odvetě prvního společného utkání, kdy zvítězila Nová Huť (82:73). Oba týmy navíc počítají stejný počet výher v dosavadní sezóně. Zápas bude i o tom, který z nich se udrží v první osmičce a bude mít příjemnější prožití Vánočních svátků.

NH Ostrava se oproti loňské sezóně výrazně zlepšila. Vážně bojuje o nadstavbovou skupinu A1. Na kontě má 7 výher a 10 proher. V tabulce je na 9. místě za Královskými sokoly, na které ztrácí jen díky jedné prohře navíc. Tým vede bodově zahraniční trio Vann, Radukič, Ubilla, kdy každý z těchto hráčů doručuje průměrně kolem 14 bodů na utkání. Dále spoléhají na podkošové české duo Heinzl – Bohačík. Ostravský tým je silný doma. Na venkovní palubovce zvítězil pouze dvakrát. Královští sokoli nebudou chtít připustit jejich další venkovní lup.

Královští sokoli jsou povzbuzeni poslední domácí výhrou s Děčínem a postupem do čtvrtfinále Českého poháru přes Svitavy. K vánoční dobré náladě ještě potřebují porazit Ostravu. Nejistý je start v posledních utkáních absentujícího Škrance. Zbytek stěžejních hráčů musí přidat na doskoku, který mají Sokoli stále slabší. Královští sokoli také musí hrát svou hru až do konce zápasu. Ostrava v posledním utkání úspěšně otočila vývoj zápasu v jeho druhé polovině.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Jsem rád za poslední úspěšné zápasy. Tým se opět nastartoval. Ostrava je náš přímý soupeř o nejlepší osmičku a nechceme nic jiného, než vítězství. Pohlídat si musíme zkušeného Ubillu s Vannem. Škodit nám mohou i podkošoví Bohačík s Heinzlem. Stále potřebujeme zlepšit doskok. Věřím, že v posledním předvánočním zápase uděláme vše pro vítězství.“

Program zápasu:
100 % vstupného půjde na nadační fond Sport Hradec Cup + možnost přispět na hendikepované děti, které tento fond podporuje, do kasičky u pokladny. Více o spolupráci s nadačním fondem Sport Hradec Cup najdete zde.

Prosíme o dodržování hygienických protiepidemiologických nařízení.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková