Potvrzeno! Kooperativa NBL se opět rozběhne!

Dnes hlavní hygienička ČR MUDr. Jarmila Rážová, Ph.D. a Milan Hnilička (předseda Národní sportovní agentury) schválili hygienicko-protiepidemické podmínky pro pokračování nejvyšší basketbalové soutěže – a již zítra se některé týmy utkají v odložených zápasech KNBL.

Tým Královských sokolů se v příštím týdnu po více jak měsíci představí v těchto zápasech:

BC Geosan Kolín vs. Královští sokoli pondělí 16. 11. v 17.45 
Královští sokoli vs. BK JIP Pardubice středa 18. 11. v 18.00
Královští sokoli vs. ERA Basketbal Nymburk sobota 21. 11. v 17.00

Následovat bude reprezentační pauza. Další program zápasů bude v nejbližších dnech znovu naplánován. Frekvence zápasů bude dvakrát týdně, ale mezi ně bude vkládán možný třetí termín - jako dohrávka odložených utkání.

Před každým zápasem bude povinnost testovat hráče a realizační tým PCR testy, kdy platnost výsledků testů je 48 hodin. Hráči, kteří již Covid-19 prodělali, do 90 dnů od svého prvního nakažení nebudou muset být znovu testováni. V týmu Královských sokolů nákaza ještě neproběhla, testováni tedy budou všichni.Pro klub to bude ekonomicky náročné. Ale je důležité, že se nejvyšší basketbalová soutěž opět rozběhne. Během zápasů budou také dodržovány přísné hygienické podmínky podobné těm, které byly povinné těsně před přerušením soutěže.

V měsíční pauze mezi zápasy byl zpočátku zakázaný trénink na vnitřních sportovištích, a tak hráči absolvovali atletické a kondiční tréninky na venkovních hřištích. Do tělocvičny se mohli vrátit minulý týden ve středu. Do pondělního zápasu tak absolvují dostatečný počet tréninků basketbalu, aby opět napilovali sehranost i střelbu.

Hráči jsou natěšení, že opět mohou hrát. Bohužel i nadále bez vás, diváků. Snad vám náš tým bude přinášet radost a další emoce alespoň skrz obrazovky. Každý zápas můžete živě sledovat na webových stránkách tvcom.cz, některé zápasy KNBL budou přenášeny i Českou televizí.

Sokol zase poletí!