Postup v Českém poháru proti Basketbalu Olomouc - stovku má na triku Honza Mráz...

4. 12. 2018 Český pohár 6. kolo

Basketbal Olomouc : Kingspan Královští sokoli 76 : 103 (29:25, 52:49, 61:73)

Los Českého poháru mužů přiřadil domácímu, prvoligovému celku Basketbal Olomouc Kingspan Královské sokoly z KNBL. Ještě v loňské sezóně celky na stejné úrovni. Domácí velice dlouho vzdorovali, dokázali zvítězit v první čtvrtině (29:25). I do poločasové přestávky odcházeli domácí na vedoucí pozici (52:49). Ještě v polovině třetí čtvrtiny udržovali nadějný odstup 4 - 5 bodů. Závěr této části ale patřil jednoznačně Královským sokolům, dokázali využít a potrestat všechny chyby olomouckého celku - 61:73. Čtvrtá část už byla jen o tom, jaké bude konečné skóre utkání. Královští sokoli přehrávali domácí ve všech činnostech a konečný stav se vyhoupl přes sto bodů, 76:103. Populární "stovku" zařídil benjamínek týmu Jan Mráz. Domácí držela dobrá střelba za 3 body (12 trojek), naopak v dvoubodových pokusech byli výrazně lepší Královští sokoli se 72% úspěšností, proti 54% domácího celku. Dominance se projevila především na doskoku pod oběma koši - 26 : 45.

Příležitost dostali všichni hráči, kteří k utkání odcestovali a podle odehraných minut je zřejmé, že tradiční opory týmu měli tentokrát více času na odpočinek. Ten se jistě bude hodit v dalších nejen ligových utkáních, ale i v osmifinále ČP. Hrajeme na domácí palubovce haly Třebeš - 19.12. 2018 a naším soupeřem bude Sluneta Ústí nad Labem.

Celek Královských sokolů doprovodila do Olomouce skupinka fanoušků, kterým patří poděkování za povzbuzování v průběhu celého utkání. Slyšet byli natolik, že našemu týmu vytvořili takřka domácí prostředí.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Marko Rikalo 22 (4x za 3b), Bryce Canda 18 (4x za 3b), Tomáš Hampl 13, Peter Sedmák 12, Jan Jiříček 11 + 10 doskoků = double-double, Pavol Lošonský 9, Martin Kolář 8 (1x za 3b), Tomáš Mahler 5, Jan Mráz 4 - s "prémiovou stovkou", Ondřej Peterka 1, Petr Andres 0.