Poslední utkání nadstavby rozhodne o celkovém umístění a soupeři do předkola play off

dohrávka 3. kolo nadstavby Kooperativa NBL, skupina A2

SLUNETA Ústí nad Labem vs. Královští sokoli
sobota 17. 4. 2021 v 17.00

Sledujte živě na tvcom.cz

Před Královskými sokoly je poslední kolo nadstavby. A půjde o důležitý zápas, vzhledem k pokračujícímu předkolu play off. Pokud Královští sokoli s Ústím zvítězí, obsadí první místo ve skupině. Pokud prohrají, skončí 3. Jakého budou mít soupeře do předkola play off záleží na výsledku souběžně hraného zápasu – půjde o Svitavy nebo Děčín. Nyní již k soupeři. S Ústím nad Labem odehráli v letošní sezóně Královští sokoli tři zápasy, v nichž poprvé zvítězilo Ústí (76:75), následně dvakrát Královští sokoli (89:78 a 85:84).

Ústí nad Labem se v nadstavbě daří. Vyhráli tři z posledních čtyř utkání. Nicméně naposledy padli ve Svitavách (80:68). Tím si zdramatizovali závěr nadstavby a nejistotu prvního místa. Pandy momentálně táhne svými výkony v nadstavbě Lamb Autrey (průměrně 15,6 bodů, 7,1 doskoků a 5,3 asistence na zápas). V posledním utkání byl výraznou postavou i Ladislav Pecka (12 bodů a 6 doskoků na utkání).

Královští sokoli se v poslední době potýkají s marodkou, která nejvíce narostla na poslední utkání v Děčíně. To odehrálo pouze 7 hráčů, což se podepsalo na výrazné prohře sokolů (100:74). Nicméně náš tým stále drží naději na celkové vítězství ve skupině. Musí ale bezpodmínečně s Ústím vyhrát. Nejistý je start základních opor Stamenkoviče s Baračem. Bez nich by to bylo, opět v úzké rotaci, velmi těžké.

Komentář Lukáše Rovenského: "Zápas, který rozhodne o konečném umístění v tabulce A2. Pro nás bude jasný cíl vyhrát a zajistit si první místo v tabulce A2. Bohužel náš tým má pár menších zranění a uvidí se, v jaké sestavě nastoupíme. Do zápasu musíme jít odhodlaní stejně jako v Děčíně, kde jsme i v hodně oslabené sestavě dělali soupeři velké problémy."