Poslední domácí zápas základní části už v sobotu...

V sobotu 26.1. odehrají Kingspan Královští sokoli poslední domácí zápas v základní části Kooperativa NBL proti BK Olomoucko. Zápas proběhne tradičně v 18 hodin ve sportovní hale v Třebši. Náš sobotní soupeř se v tabulce dělí o 4. místo s BK JIP Pardubice, když oba týmy mají shodnou bilanci 12 výher a 8 porážek. Poslední zápas odehrálo Olomoucko ve středu v rámci Českého poháru právě s Pardubicemi. Velmi vyrovnané utkání se nakonec podařilo vyhrát borcům z Hané 86:79.

BK Olomoucko zažívá nejlepší měsíce svého působení. Po sezóně 2016/2017, kdy se z Orlů Prostějov stalo Olomoucko, basketbal na Hané stoupá opět raketovým způsobem na místa, kde Prostějov ještě před pěti lety byl. Právě v téhle sezóně se utkali Královští sokoli v baráži s Prostějovem o místo v KNBL. Tým, který byl na okraji spadnutí do 1. ligy, mnozí teď považují za příštího finálového vyzyvatele Nymburka. BK Olomoucko spoléhá na výkony svých 3 nejlepších hráčů. MVP prosince, Lukáš Palyza, který je momentálně nejlepší střelec KNBL spolu s americkými atlety Douglasem a Dunansem tvoří nebezpečné trio, které dohromady skóruje průměrně 50 bodů za zápas.

Kingspan Královští sokoli nastoupí do sobotního zápasu po veledůležité domácí výhře s NH Ostrava. Tým se mohl spolehnout na trio – Sedmák, Lošonský, Marquardt, které nastřílelo neuvěřitelných 67 bodů z 88. Sokoli zlepšili hru na obranné polovině a především na doskoku.

Základní část končí za dvě kola a my máme jisté místo ve skupině A2, hradečtí borci však mohou potěšit své fanoušky kvalitním výkonem v posledním domácím zápase KNBL proti silnému soupeři z Hané. Přijďte fandit v 18 hodin do Třebše a pojďme udělat tradiční skvělou atmosféru!

Lubomír Peterka: “Období zápasů kdy jsme se učili je pryč. Teď musíme ukázat co jsme se v extralize naučili. Každý má slabší a silnější chvilky a my teď musíme ukazovat ty silnější. Každý zápas chceme vyhrát.“

Bryce Canda:“Potkal jsem se s pár hráči Olomoucka v rámci All-star game. Dunans byl MVP zápasu a vítěz soutěže Nilfisk Slam Dunk. Palyza je MVP prosince. Je to vždy extra motivace hrát proti nim a uvidíme jak to dopadne.“