Porazí Královští sokoli poprvé Opavu?

5. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

BK Opava vs. Královští sokoli
sobota 2. 10. 2021 od 16h

Live statistiky utkání    Přímý přenos tvcomKooperativa NBL pokračuje v rychlém sledu. Královští sokoli tak v sobotu vyjedou na palubovku BK Opava. V repríze loňského čtvrtfinále play-off, kdy Opava ukončila první vstup Královských sokolů do závěrečných vyřazovacích bojů. Hradecký tým sice vstoupil do sezóny úspěšně, ale BK Opava ještě nikdy v historii neporazil.

BK Opava momentálně zaujímá 6. místo v tabulce s jednou prohrou (Nymburk) a dvěma výhrami (s Olomouckem a Brnem). Od loňské sezóny posílila. A to zejména o obrovitého švédského pivota Mattiase Markussona, který pod košem zaznamenává skvělé statistiky, zejména na doskoku (průměrně 13,3 bodů + 16 doskoků na zápas). Jako vždy svůj tým vede bodově Šiřina (20,3 bodů + 7,3 asistence za utkání). Opava je velmi silná svou širokou rotací hráčů, dále velkým počtem trojkových ostrostřelců. Díky Markussonovi s Gniadkem je nyní její síla i pod košem.

Královští sokoli zahájili sezónu velmi dobře. Průběžně jsou 4. v tabulce s jednou prohrou (USK Praha) a třemi výhrami. Zvláště to poslední vítězství, doma s Kolínem (87:81), je velmi cenné. Královští sokoli se tak mohou vést na vítězné vlně. Ale velmi dobře si uvědomují, že s Opavou venku to budou mít velmi těžké. Z hráčů se nejlépe daří srbskému duu Pešaković (průměrně 17,5 bodů na zápas) a Pavlovićov (15,5 bodů a 9,8 doskoků). Královští sokoli se již zlepšují v obraně i v počtu ztrát. Potvrdit to však budou muset i v obtížném utkání s Opavou.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Po skvělém domácím vítězství s Kolínem nás čeká jeden z nejtěžších soupeřů. Opavu jsme s Hradcem ještě nikdy neporazili. Nicméně vše může být někdy poprvé. Základem bude ubránit Šiřinu, který nám vždy zatápí. Ale pokrýt musíme také ostatní trojkaře v týmu. Pod košem bude velmi silný Markusson s jeho velkým počtem doskoků v každém utkání. Pokusíme se i na něj najít recept, jak ho eliminovat. Ale s jeho vzrůstem to bude obtížné. Musíme udržet svou týmovou hru a využít naše silné stránky.“

Fanděte Královským sokolům u tvcom! I vaše energie na dálku se v boji s Opavou hodí.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková