Porazí Královští sokoli Ostravu i podruhé?

12. kolo Kooperativa NBL
Královští sokoli vs. NH Ostrava
sobota 5. 12. 2020 v 18.15

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Dnešním zápasem začíná druhá polovina základní části Kooperativa NBL. Královští sokoli přivítají ve své domácí hale v Třebši tým NH Ostrava, který jistě bude chtít napravit svou porážku z úvodu sezóny. V polovině září tento tým prohrál s Královskými sokoly 66:73, když se rozhodovalo v samotném závěru utkání. Za Královské sokoly nejvíce bodoval Pavol Lošonský (23 bodů) a Peter Sedmák (15 bodů), na NH Ostrava pak předvedl výborný výkon Petr Bohačík (17 bodů a 21 doskoků).

Ostrava má na kontě 3 výhry a 7 proher (průběžné 10. místo v tabulce). Poslední tři utkání v řadě prohrála. Naposledy výrazným rozdílem ve čtvrtek v Pardubicích, kde jim chyběly opory Petr Bohačík s Radkem Pumprlou. Jasnými bodovými lídry Ostravy jsou američan Justus Alleyn (průměrně 16,4 bodů na zápas) a nejlepší doskakovač ligy - kapitán Petr Bohačík (16,1 bodů a 13,9 doskoků na zápas).

Královští sokoli si díky čtvrteční výhře s BK Olomoucko polepšili na 8. místo v tabulce, se čtyřmi výhrami a šesti porážkami. V posledních zápasech se skvěle rozehrál Filip Halada. Nemanja Barac se po dlouhodobém zranění v úvodu sezóny také dostává zpět do své formy. Pokud si Královští sokoli pohlídají duo američanů a pod košem kapitána Bohačíka (pokud bude hrát), mohli by si dojít pro další vítězství.

Komentář Lukáše Rovenského (Asistent trenéra): "Do utkání musíme jít se stejnou energií, kterou jsme předváděli ve čtvrtek proti BK Olomoucko. Našim cílem bude hrát dobře v obraně s následným rychlým přechodem do útoku."