Po týdnu opět přijede Brno!

6. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. Basket Brno

sobota 19. 2. 2022 od 19.30

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

Oline prodej vstupenek


Královské sokoly čeká druhé utkání s Basket Brno během týdne. Podaří se hradeckému týmu opět zaskočit favorita? V posledním vzájemném utkání Královští sokoli zvítězili 86:75. Zároveň se však tým Východočechů potýká s velmi náročným programem, který na ně dolehl ve středu v Opavě, kde prohráli propastným rozdílem.

Basket Brno stále bezpečně drží třetí příčku v tabulce (17 výher, 10 proher), druhá Opava se mu však lehce vzdálila. Jihomoravský tým zaspal již ve dvou zápasech v řadě, když po porážce v Hradci Králové nestačil ani na nejsilnější Nymburk, s tím však odehráli velmi dobré utkání (92:86). Basket Brno jistě bude chtít v Hradci Králové opět nastartovat výherní sérii. V posledním utkání se na hradecké palubovce nejvíce dařilo Mickelsonovi (19 bodů). Vidět byli i reprezentanti Puršl s mladým Bálintem, který odehrál i velmi dobé utkání s Nymburkem. Královským sokolům se dařilo ubránit hlavní rozehrávačskou dvojici Půlpán – Marko.

Královští sokoli stále okupují 5. místo tabulky s bilancí (13 výher, 12 proher), když stejný počet výher má i 6. Kolín. Po velmi dobrém období Královských sokolů přišel razantní propad v posledním utkání v Opavě, kde hradecký tým prohrál vysoko 100:36. Na tým dolehla fyzická i psychická únava z náročného pokaranténního programu. Nyní Královským sokolům nezbývá nic jiného, než se rychle oklepat a soustředit se na další velký výkon proti ambicióznímu Brnu.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Na našem týmu se v Opavě podepsal náročný program posledního týdne. Nicméně skupina A1 není jednoduchá a my se s tím musíme poprat. Hráči dostali prostor na regeneraci, v rámci časových možností. Ale je tu další těžký zápas, na který se musíme soustředit. Víme, že umíme Brno porazit. Proto chceme náš dobrý výkon z posledního vzájemného utkání zopakovat. Brněnský tým bude jistě lépe připraven, bude nám chtít porážku vrátit. Náš výkon bude ale více o našich hlavách, jak se dokážeme zkoncentrovat a předvést to, co umíme.“

O poločase utkání proběhne divácká soutěž, jejímž sponzorem bude voda Kirvi. Na závěr zápasu budou opět vyhlášeni Klenot hráči utkání obou týmů, kteří dostanou dárkové balíčky od měšťanského pivovaru Klenot.

Přijďte podpořit Královské sokoly!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková