Po reprezentační pauze do Kolína

15. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

BC Geosan Kolín vs. Královští sokoli

čtvrtek 2. 12. 2021 od 17.45

Live statistiky utkání     Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Královské sokoly čeká po reprezentační přestávce venkovní utkání na palubovce BC Geosan Kolín. V prvním vzájemném utkání této sezóny zvítězil doma hradecký tým (87:81). Podaří se jim výkon zopakovat i na palubovce soupeře?

BC GEOSAN Kolín je nyní na průběžném 6. místě tabulky (7 výher, 6 proher). Z posledních pěti utkání zvítězil třikrát. Naposledy však zaváhal na palubovce Basketu Brno (94:84). Nejlepšími hráči Kolína jsou Adam Číž, loňský MVP sezóny (21,2 bodů + 7,5 asistence na zápas) a Lošonský (12,2 bodů + 6,9 doskoků), bývalý Královský sokol. Nebezpeční jsou i Mareš, Petráš, Jelínek či Novotný.

Královští sokoli mají o jednu výhru méně než Kolín a obsazují průběžné 7. - 8. místo (6 výher, 7 proher). I díky vítězství Sokolů v prvním vzájemném zápase tak utkání v Kolíně slibuje vyrovnanou hru. Hradecké družstvo mělo čas v reprezentační pauze opět potrénovat v téměř plném počtu. Navíc díky poslední výhře nad Jindřichovým Hradcem jsou Sokoli opět naladěni na boje o skupinu A1.

Přijeďte podpořit Královské sokoly přímo do Kolína!

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): „Po reprezentační zápasové pauze nás čeká obtížný soupeř v podobě Kolína. S nimi odehrajeme téměř vždy pěkná a vyrovnaná utkání. Kolín má širokou rotaci velmi kvalitních hráčů. Jasně nejvýraznější je Číž. Ale my si musíme dát pozor i na ostatní hráče, kteří nám mohou uškodit, ať už jsou to podkošoví Jelínek s Lošonským nebo Mareš a Novotný z tříbodového oblouku. Budeme chtít poctivě bránit a hlavně doskakovat. Právě doskok nás hodně trápil s Jindřichovým Hradcem. Pokud v útoku budeme hrát svoji hru, můžeme Kolín porazit i na jejich palubovce.“

Autor: Veronika Peterková