Peter Sedmák – reprezentační pivot Slovenska další posilou Královských sokolů

Příprava začne už příští pondělí a naše soupiska na novou, už extraligovou sezonu se plní. Trenér Lubomír Peterka měl hned po postupu přání posílit především dva posty – jedničku a pětku. Velice rychle jsme zjistili, že volní čeští hráči s dostatkem zkušeností jsou pod smlouvou v jiných klubech a tak jsme se podívali do zahraničí. Skautování hráčů na dálku je ale obtížné a tak jsme si „pomohli“ tím, že jsme se zaměřili na aktuální reprezentanty. Po získání Marka Rikala na rozehru jsme se v případě podkošového hráče podívali na Slovensko, koneckonců už z 1. ligy jsme měli v osobě Petera Majeríka tradici slovenského pivota. Vše jsme nakonec dotáhli do zdárného konce, kdy po náhlém ukončení činnosti klubu v Košicích (druhé místo extraligy v minulé sezoně) se nám naskytla možnost posílení o Petera Sedmáka.

Několik informací k hráči – ročník 1985, měří 207 cm, a v anketě o nejlepšího hráče Slovenska 2017 skončil třetí. Svoji kariéru začal ve Svitě a pak už pokračoval v české extralize, kdy postupně vystřídal dresy Nového Jičína, Brna, USK (nejlepší střelec extraligy) a Děčína. Z Děčína se vrátil na Slovensko a zahrál si i v Bulharsku, Spojených arabských emirátech a krátce i v Bělehradě. V poslední sezoně v dresu Košic si připisoval v průměru 13,6 bodu a 4,3 doskoku za průměrně odehraných 25 minut.
  
Peter Sedmák je už tradiční opora slovenské reprezentace, kdy v letošních čtyřech zápasech měl velice podobné statistiky jako v klubu – doručoval průměrných 14 bodů a 3,8 doskoku za odehraných 24,5 minuty. Pro nás je to ale posila i do kabiny, kdy se snažíme tým vyvážit i po stránce zkušeností a věku. Věříme, že právě týmová chemie je důležitým faktorem pro úspěch – tak to bylo i při postupu do extraligy. Dušan Pandula a Peter Sedmák by měli být vzory na hřišti i mimo něj pro mladé hráče, kteří se chtějí učit a zlepšovat (Rikalo, Kolář, Mráz, Štěpán) a vhodně doplňují skupinu hráčů v nejlepším věku (Ondra Peterka, Jiřiček, Andres, Mahler). A jako bonus na závěr – jsme domluveni, že Peter Sedmák bude odevzdávat svoje zkušenosti v rámci tréninkového procesu i naší mládeži.