Pátek třináctého přinesl prohru s BK Olomoucko

Ve třetím přípravném zápasu Kingspan Královští sokoli podlehli celku BK Olomoucko 65:79.

Hned začátkem zápasu se BK Olomoucko dostalo do vedení a po první čtvrtině vedlo o 7 bodů. Naši borci se ale rozhodli nedat protivníkovi nic zadarmo a stáhli v průběhu druhé čtvrtiny svou ztrátu na tři body. Domácí však přidali a konec první poloviny zápasu měli pod kontrolou v podobě devítibodového náskoku (32:42). V druhé polovině hry soupeř navýšil náskok na třináct bodů (43:56) a směřoval k výhře. Naši Sokoli ovšem využili chvilkové ztráty koncentrace a stáhli rozdíl na 4 body. Soupeř se dokázal vzpamatovat a zakončil třetí periodu hry stavem 63:52. V polovině poslední čtvrtiny BK Olomoucko vedlo o šestnáct bodů a několik neproměněných šancí Královských sokolů přispělo k definitivní výhře domácího týmu.

V každém případě byl vidět krásný basketbal na špičkové úrovni. Naši borci nasbírali zkušenosti, které se do Prostějova vrátí uplatnit 5.10.2019 v rámci svého letošního prvního zápasu NBL.

Body a sestava: Djordje Tresac - 16 bodů, Pedja Stamenkovic - 10 bodů, Dominik Heinzl - 8 bodů, Peter Sedmák - 10 bodů, David Pekárek - 6 bodů, Ondřej Peterka - 6 bodů, Pavol Lošonský - 6 bodů, Petr Andres - 4 body, Tomáš Mahler - 3 body, Lukáš Kantůrek a Rostislav Jirák bez bodu.