Ostrava v Hradci neuspěla...

19. kolo KNBL 23.1.2019

Kingspan Královští sokoli : NH Ostrava 88 : 75 (16:24, 43:36, 66:51)

V dohrávce 19. kola KNBL jsme přivítali ve Sportovní hale Třebeš celek NH Ostrava, 10 tým tabulky. Zatímco první čtvrtina patřila hostujícímu celku (16:24), ve druhé už kralovali Královští sokoli. 27:12, to byl výsledek druhé části a naprosto zasloužené vedení v poločasu utkání 43:36. Prapor Sokolů opět pevně v rukou třímali slovenští podkošoví hráči, Pavol Lošonský a Peter Sedmák. K nim se v průběhu utkání připojil také Charles Marquardt. Ten se asi poprvé za své krátké působení v Hradci Králové potkal na palubovce se svým krajanem Brycem Candou. Ukázalo se, že pětka ve složení Sedmák, Lošonský, Marquardt, Canda, dirigovaný Pedjou Stamenkovičem je velkou údernou silou hradeckého celku. V tomto složení vypracovali až 20ti bodové vedení. Kralovali i na doskoku, kde jsme ostravské "Nháčko" zcela eliminovali (47:30).

Trenérská dvojice Dušan Pandula, Lubomír Peterka tentokrát, proti minulým utkáním, výrazně omezila rotaci hráčů na hřišti a hernímu projevu Sokolů to nepochybně výrazně prospělo. Slušně zaplněné hlediště sportovní haly, vytrvale povzbuzující svůj tým, bylo spokojeno. Celkový projev a samozřejmě i výsledek utkání 88:75 je tou nejlepší pozvánkou na sobotní zápas s BK Olomoucko.

Pavol Lošonský, nejlepší střelec utkání, si k 25 bodům připsal také 11 doskoků a zaznamenal další double-double. Peter Sedmák, další hráč přes hranici 20 bodů. Svůj bodový účet zakončil na 22 bodech, když se trefil 3x za 3 body. Nutno podotknout, že jeho bodový výčet mohl ještě narůst, ale v průběhu 3. čtvrtiny mu byla odpískána čtvrtá osobní chyba a trenéři jej ušetřili pro závěrečnou část. Post střelce obhájil Charles Marquardt, 20 bodů z toho 4x za 3b. V utkání jsme zaznamenali 8 trojek a všechny jsou dílem této trojice (Pavol Lošonský 1x). Zmíním také výkon Pedji Stamenkoviče. 8 bodů, 9 asistencí, 4 doskoky a 2 bloky. To je pro 190 cm vysokého hráče skvělá vizitka.

V dresu NH Ostrava se nejvíce dařilo Srahinjovi Stojačičovi, autoru 23 bodů, Milan Stanojevič zaznamenal 16 a do třetice dvouciferný střelec - Lukáš Bažant 13 bodů.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Pavol Lošonský 25 (1x za 3b), 11 doskoků = DD, Peter Sedmák 22 (3x za 3b), 7 doskoků, Charles F. Marquardt 20 (4x za 3b), Pedja Stamenkovič 8, Bryce Canda 8, Petr Andres a Tomáš Hampl 2, Martin Kolář 1, Dominik Štěpán (na hřišti 1´23") 0, Ondřej Peterka 0. Tomáš Mahler a Jan Mráz do utkání nezasáhli.

Trojky v utkání 8:6, doskoky celkem 47:30, asistence 22:10, ztráty míče 15:14, bloky 2:1.