Oslabení Královšti sokoli v sobotu odehrají utkání s týmem USK Praha

13. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

USK Praha vs. Královští sokoli

sobota 13.11. 2021 od 19.30

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání


Královští sokoli si prochází nákazou SARS-CoV-2 v týmu, díky které odložili dvě poslední utkání s Brnem a s Ústím nad Labem. Nyní ve značně okleštěné sestavě, pouze v sedmi hráčích, vyrazí dobýt Folimanku. USK Praha mají co vracet. Na začátku sezóny pražský tým porazil Sokoly 95:102.

Tým USK Praha začal sezónu velmi dobře. S osmi vítězstvími drží skvělou třetí pozici tabulky. Naposledy ale Sovy zaváhaly doma s Brnem (82:86). Se Sokoly si tak jistě budou chtít spravit chuť. Top skórerem USK Praha je Kyle Mangas, který doručuje průměrně 20,3 bodů na zápas. Těsně ho následují Nathaniel West (18,7 bodů) a reprezentant Kyzlink (18 bodů na zápas). Skvěle hraje i mladý Marek Vyroubal. USK Praha se prezentuje velmi rychlým basketbalem s dobrou obranou.

Královští sokoli po třech porážkách v řadě doma opět zvítězili s Olomouckem (105:77). S 50% bilancí výher (5/5) tak drží 7. místo tabulky. Bohužel po posledním utkání přišla do týmu koronavirová nákaza a zápasový i tréninkový proces byl značně rozhozen. Na Folimanku Královští sokoli vyrazí v sedmi mužích, ale tým bude obsahovat celou pětku zahraničních hráčů - rozhodně se tak pojedou o vítězství poprat. Jako vždy budou Sokoli spoléhat na dirigování Pedji Stamenkoviče (7,1 asistence na utkání). Stejně jako na top skórery týmu Pešakoviće (15,7 bodů na utkání) a Pavloviče (15,1 bodů + 6,3 doskoků na utkání). Ve velmi úzké rotaci ale půjde především o velkou vytíženost všech hráčů, kdy všichni musí zahrát velmi dobré utkání.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Po pauze nás čeká velmi specifické venkovní utkání. Již dva týdny trénujeme pouze v 6 – 7 lidech. A teď v tomto počtu i odehrajeme těžký zápas s USK Praha. Nebude to jednoduché, všichni naši hráči budou velmi vytíženi. Ale někdy se v menším počtu hraje lépe. Není čas spoléhat na někoho druhého. Každý ze sedmičky hráčů musí předvést špičkový výkon a pomoct svému týmu. I v naší okleštěné sestavě věřím v dobrý výsledek."

Podpořte Královské sokoly od svých obrazovek! Vaše energie bude tentokrát velmi potřeba.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková