Ohlédnutí za "repre pauzou"

Je konec února a tím i končí reprezentační pauza.

Ohlédneme-li se za touto pauzou z pohledu našeho týmu, pečlivě jsme se připravovali a stále připravujeme na nadcházející důležité zápasy ve skupině A2. Odehráli jsme přípravné utkání v Prostějově, kde nám ale chyběli někteří klíčoví hráči. Nicméně nyní už je tým v plné sestavě a připravuje se na nejbližší zápas proti Ostravě.

Přátelské utkání v Prostějově jsme odehráli ve středu 19.2. Čtvrtý celek skupiny A1 ukázal svoji sílu a porazil nás o 12 bodů. Nutno však podotknout, že naši kluci podali bojovný výkon a samotné BK Olomoucko označilo naše hráče za "kvalitního soupeře". Do utkání jsme vstoupili bez dvou klíčových hráčů, Petera Sedmáka a Filipa Halady. Na začátku utkání jsme se hledali, ale od poloviny první čtvrtiny jsme zlepšili koncovku a po poločasovém klaksonu odcházeli naši hráči do kabin za příznivého stavu 35:37 (z pohledu domácích). Třetí čtvrtinu měli v režii Královští sokoli a dokázali jsme si vytvořit dokonce sedmi-bodový náskok. Hanáci dokázali několikrát naše vedení stáhnout, avšak naši hráči dokázali jakémukoliv náporu ze strany Olomoucka pokaždé odpovědět. Do závěrečné čtvrtiny jsme vstupovali za stavu 48:54 ve prospěch Královských sokolů. V poslední etapě utkání však BK Olomoucko výrazně přidalo v obraně a poté dokázali skóre otočit. Na tento vývoj utkání už jsme nebyli schopni nějak výrazně odpovědět a BK Olomoucko nakonec obhájilo vítězství na domácí palubovce v poměru 84:72.

Jak již bylo řečeno, nyní už je tým v plné sestavě a intenzivně se soustředí na nadcházející zápas proti Ostravě (A2). Utkání proti NH Ostrava se odehraje již tuto sobotu 29.2. v ostravské hale Tatran. Doražte fandit buď přímo do Ostravy, nebo sledujte utkání na tvcom.cz (odkaz ke sledování přidáme v předzápasovém preview).

Jsme rádi za veškerou podporu, kterou našemu klubu projevujete!