Odvrátí Královští sokoli konec sezóny?

čtvrtfinále play off Kooperativa NBL, 3. kolo

Královští sokoli vs. BK Opava
sobota 1. 5. 2021 v 17h

Stav série 0:2

Sledujte živě na tvcom.cz!

Je tu třetí zápas čtvrtfinálové série, který může být zároveň tím posledním pro Královské sokoly v této sezóně. Ale také nemusí, pokud napodobí první zápas v Opavě a zároveň využijí výhodu domácí palubovky. První dva zápasy série v Opavě byly rozdílné. V prvním se Královští sokoli dokázali několikrát vrátit do zápasu. A v závěru opavskému týmu dýchali na záda. Skončil 89:84. Ve druhém utkání Královským sokolům došly síly. Navíc se zranily některé opory. Jasně tak vyhrála Opava 79:56.

BK Opava si jde cílevědomě za postupem do semifinále. Využívá k tomu své trojkové ostrostřelce, když z trojkového oblouku může zakončit kdokoliv z týmu. Ale i silnější doskok, který je vyztužený Bohačíkem. Opírá se i o širší rotaci hráčů z lavičky, což je v náročné play off sérii hodně znát. V prvních dvou utkáních ale těžila Opava i z domácí palubovky. V nadcházejícím zápase o tuto výhodu přijde, čehož by mohli Královští sokoli využít.

Královští sokoli si získali kredit skvělým výkonem v prvním zápase play off. Dokázali dobře bránit, ukázali i bojovnost a chytrost a zkušenější opavský tým málem zaskočili. Díky vytíženosti v posledních utkáních ale došlo ke zranění opor Barace a Halady. Jejich obvyklé body v druhém utkání chyběly. Start obou hráčů do třetího zápasu je nejistý. Bez nich by bylo těžké Opavu zaskočit. Královští sokoli potřebují být v plné síle, se svou týmovostí a bojovností, aby dokázali porazit takového favorita, jakým Opava je. Pozor si musí dát na ztráty, zlepšit doskok a ubránit opavské trojkaře.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "Do zápasu musíme vstoupit stejně, jako to bylo v prvním zápase v Opavě, kde jsme bojovali až do konce zápasu. Důležité taky bude, zda dokážeme hráčům z Opavy zabránit jednoduchým střelám za tři body a rychlým protiútokům, z kterých nás trestali."

Sokol letí!