Odveta s Tury bude součástí charitativní akce BEZ FAULŮ

dohrávka 5. kolo nadstavby Kooperativa NBL – skupina A2

Královští sokoli vs. DEKSTONE Tuři Svitavy
sobota 10. 4. 2021 v 17.00

Královské sokoly čeká po týdenní pauze znovu utkání s týmem DEKSTONE Tuři Svitavy, tentokrát na domácí palubovce. A bude to důležitý duel, protože oba celky jsou momentálně na shodném místě v tabulce (2.-3. místo). Bude to tedy kdo z koho. Před týdnem zvítězili Tuři 80:76, když většinu zápasu vedli Královští sokoli. V základní části Kooperativa NBL spolu odehrály tyto celky dvě utkání, v nichž si pokaždé lépe vedli Královští sokoli – nejprve vyhráli venku 86:97, po té doma 87:79.

Tým DEKSTONE Tuři Svitavy vyhrál již tři utkání v řadě. Dokonce i bez svého hlavního playmakera Marka. Jestli nastoupí do následujícího utkání není jisté. Svitavským statistikám vede Matěj Svoboda, který průměrně doručuje 14,2 bodů a 5,3 doskoků na utkání. Dále Tury jistí zkušení Marko se Slezákem. V posledním utkání Královským sokolům hodně zatápěla podkošová dvojice Pinkston a Johnson.

Královští sokoli v posledním zápase padli právě se svitavskými Tury. Boj o umístění v tabulce před předkolem play off se přiostřuje. Ústí nad Labem má již náskok dvou vítězství, Děčín naopak dvě vítězství na Královské sokoly ztrácí. Každé zbývající utkání je tak důležité. Královští sokoli budou chtít napravit prohru se Svitavami. Ze svých chyb se poučili tak, aby tentokrát dovedli utkání do vítězného konce. Zápas bude součástí charitativní akce Bez faulů, do které se zapojí každý tým Kooperativa NBL. Zapojit se můžete i vy!

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "Musíme se poučit z chyb z posledního utkání, kdy jsme si nechali utéct 15 bodové vedení. V zápase musíme být koncentrovaní po celou dobu zápasu a ne jenom první poločas, jako se nám stává v posledních zápasech."

Bez faulů

Bez faulů pomáhá! Unikátní projekt je oficiální charitou českého basketbalu, do které se zapojují hráči a kluby nejvyšší mužské soutěže Kooperativa NBL, Asociace ligových klubů, CZ BASKETBALL, Česká televize, basketbaloví fanoušci a partneři Kooperativa a Hyundai.

Ve spolupráci s Kontem bariéry pomůžeme Dominiku Moravcovi, dvanáctiletému chlapci ze slezských Těškovic, který by se chtěl stát basketbalistou, jenže momentálně bojuje s těžkou nemocí – ischemií míchy (mrtvicí míchy). Celý jeho příběh najdete zde.

Zapojit se můžete i vy zasláním DMS ve tvaru:

DMS BEZFAULU 30
DMS BEZFAULU 60
DMS BEZFAULU 90

Na číslo 87777. Cena SMS je 30, 60 nebo 90 korun

Královští sokoli se do akce zapojí právě utkáním s týmem DEKSTONE Tuři Svitavy - v něm na konto výše uvedeného příjemce připíše:

- za každou minutou střelu 100 korun
- za každý faul 200 korun
- za technickou chybu 1000 korun

Stránka akce

Basketbal pomáhá!

Sokol letí!