Nymburk proti Sokolům potvrdil roli favorita a zůstává neporažen

ERA Basketball Nymburk : Kingspan Královští sokoli 102:65 (24:17 60:31 75:47)

V sobotu 18.1. se Královští sokoli vydali do Nymburka, kde vyzvali dosud neporažené, úřadující mistry NBL. Ačkoliv za Nymburk nakonec nenastoupil Michael Dixon ani Vojtěch Hruban, domácí neměli žádný problém v potvrzení své 79. ligové výhry v řadě.

Utkání probíhalo v režii domácích. Hned sedm nymburských hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů, nejvíce pak zaznamenal český reprezentant Jaromír Bohačík (15 bodů + 4 doskoky), který trefil 5 ze 7 trojkových pokusů. Dalším tahounem nymburského týmu byl Zachary Hankins, který za 18 minut zaznamenal 14 bodů, 7 doskoků a 4 asistence. Své reprezentační zkušenosti ukázali také Pavel Pumprla a Martin Kříž, kteří dohromady zaznamenali 21 bodů.

Musíme ale pochválit naše hráče za úctyhodný výkon. V první čtvrtině dokázali držet s Nymburkem krok a prohráli ji pouze o 7 bodů. Za Královské sokoli se nejvíce prosazoval Pavol Lošonský, který nakonec posbíral 17 bodů a 5 doskoků (trojky 3/2). Dalším hradeckým hráčem s dvouciferným počtem bodů byl Peda Stamenkovic (11 bodů + 4 doskoky). Ve druhé čtvrtině už se ale rozhodlo, kdo bude vítězem. Nymburk opět nasadil svoji obranu přes celé hřiště a rozjel svoji trojkovou palbu (ve druhé čtvrtině proměnil 6 trojek). Na konci druhé desetiminutovky tak už byl napřed o 29 bodů. Ve druhé polovině zápasu se Královským sokolům ještě povedlo pár pohledných akcí. Nymburk si však udržoval nastolené tempo a utkání kontroloval až do vítězného konce - 102:65.

Body a sestava: Lošonský - 17 bodů + 5 doskoků (trojky 3/2), Stamenkovic - 11 bodů + 4 doskoky + 3 asistence, Sedmák - 8 bodů + 4 doskoky, Peterka - 7 bodů + 4 doskoky, Barac - 6 bodů + 6 doskoků, Tresač - 6 bodů + 2 doskoky, Kantůrek - 5 bodů + 2 asistence, Andres - 5 bodů + 1 doskok, Mahler bez bodu