Nymburk předvedl střelecký koncert a potvrdil roli favorita!

Kingspan Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk - 80:117 (18:31 38:59 65:85)

Ve stedu 27.11. se v Hradci Králové konal basketbalový svátek, kdy Kingspan Královští sokoli hostili mistry z Nymburka. Za středočeský tým nastupuje několik reprezentantů. Nejpikantnější duel na hřišti byl však mezi bratry Peterkovými - Ondřejem na hradecké straně a Martinem na straně nymburské.

Utkání začalo v režii Nymburka. Vojtěch hruban ukázal svoje reprezentační zkušenosti a sázel jednu trojku za druhou. Nymburk už od začátku bránil přes celé hřiště, čímž chtěl zapříčinit větší únavu hradeckých hráčů. Na straně hradeckého týmu měl velmi dobrtý večer srbský křídelník Dorde Tresač, který dal celkově v utkání 19 bodů. První poločas skončil rozdílem 21 bodů.

Do druhé poloviny hry však Sokoli vstoupili velmi dobře a povedlo se jim i pár pohledných akcí. Za zmínku určitě stojí tzv. alley-oop, který nahrával náš playmaker Peda Stamenkovič na novou akvizici Harolda Ridgewaye. Ten pak míč zasmečoval s velkou autoritou. Třetí čtvrtinu jsme dokonce vyhráli o 1 bod. V poslední čtvrtině se však trenér Peterka rozhodl nechat odpočinout klíčové hráče a dát naopak příležitost těm méně vytíženým. To vyústilo v to, že náš nejmladší hráč, Rostislav Jirák, dal své první body v nejvyšší soutěži KNBL. Utkání nákonec skončilo o 37 bodů v prospěch Nymburka.

Body a sestava: Tresač - 19 bodů + 4 doskoky, Lošonský - 13 bodů, Ridgeway - 11 bodů + 6 doskoků, Sedmák - 10 bodů, Stamenkovič - 8 bodů + 6 asistencí, Andres - 7 bodů, Heinzl - 4 body + 8 doskoků, Kantůrek a Peterka po 3 bodech, Jirák - 2 body.