Nymburk nás doslova převálcoval!

Královští sokoli Hradec Králové vs ERA Basketball Nymburk

52:99 (10:25,12:27, 16:25, 14:22)

"Byla to velká škola pro většinu našeho týmu, v tom vidím to největší pozitivum. Na druhou stranu se potřebujeme nastartovat a načerpat novou energii, protože nás trápí zranění. Včera to bylo určitě frustrující pro diváky i hráče, ale věřím, že takové zápasy nás něco naučí a posunou nás dál," říká sportovní manažer klubu Peter Sedmák.

Opět nás přišli podpořit z hokejového Mountfieldu HK, za realizační tým asistent trenéra Petr Svoboda a za hráče Jakub Lev.

Nejlepším „Klenot hráčem utkání“ byl za domácí vyhlášen Tomáš Dvořák .

Nejlepším „Klenot hráčem utkání“ hostujícího celku ERA Basketball Nymburk byl vyhlášen Marek Klassen.

Body:

Královští sokoli

  • T. Dvořák 13 bodů, 2 asistence
  • M. Šturonović 12 bodů, 12 doskoků
  • M. Svojanovský 8 bodů, 5 doskoků, 1 asistence
  • F. Kábrt 8 bodů, 3 doskoky
  • T. Vlček 5 bodů

ERA Basketball Nymburk

  • M. Klassen 19 bodů, 6 asistencí
  • L. Palyza 16 bodů, 4 doskoky, 3 asistence
  • R. Ivanauskas 14 bodů, 14 doskoků
  • M. Kříž 12 bodů, 4 doskoky
  • J. Watson 11 bodů, 6 doskoků

Za Královské sokoly jsme vyzpovídali hráče Ondřeje Peterku.

Kapitáne jak hodnotíte zápas?

Těžko hodnotit tento zápas s Nymburkem, na začátku přípravy si říkáme nějaké věci a v zápase to nejsme schopni splnit. Nejsme schopni komunikovat v útoku, nejsme schopni zahrát akci. Bohužel máme spoustu ztrát, dostaneme 30 bodů z rychlých protiútoků. Prostě hrajme jak nějací žáci, nebo dorostenci, je to úplně trapné. Hrozně mě to štve, prostě se musíme sebrat a podávat daleko lepší výkon, já musím také začít sám u sebe. Gratuluji Nymburku k vítězství, a to je všechno.

Jak hodnotí zápas trenér domácí týmu Lubomír Peterka?

Jednoznačně na nás Nymburk vletěl, což jsme čekali, protože došlo u nich ke změně trenéra. Máme problémy se sestavou, chybí mi tři hráči ze základní pětky. V zápase jsme nebyli schopni lépe Nymburku vzdorovat, měli jsme sem tam sice dobré pasáže, ale dnes jednoznačně Nymburk dominoval. Řekli jmse si, že hlavně v obraně budeme dělat věci na 100 %, ale nebylo to tak. Určitě je to pro nás dobrá škola, zejména pro naše mladé hráče. Nymburk zaslouženě vyhrál, není co dodat.

A jak to vidíte do dalšího zápasu s Kolínem?

To bude oříšek!  Já budu věřit, že se alespoň jeden z těch tří marodů dá dohromady, pokud ne tak budeme hrát, tak jak na tom jsme. Budeme se snažit Kolín potrápit co nejdéle a třeba ho i překvapit.

ERA Basketball Nymburk

Jak hodnotí zápas trenér Ladislav Sokolovský?

Jsem rád, že jsem viděl náš klub bojoval, hrát rychle dopředu a vytvářet si volné střely. Tým měl velké nasazení, to je ten základ co potřebujeme. Chyby v naší hře samozřejmě byly, s Pavlem pracujeme na dalších věcech, aby jich bylo co nejméně. Samozřejmě vím, že Hradci chybějí hráči, ale naši hráči si zaslouží vysoký kredit za ten výkon.

Je to váš první zápas ve funkci trenéra, změnilo se něco ve vaší hře?

Chceme hrát rychle s celoplošnou obranu, myslím si, že na to máme tipy hráčů, kteří umí chodit do protiútoku. Na druhou stranu ví, že ještě nějaké mezery máme.

A jak to viděl za hráče Lukáš Palyza?

My jsme samozřejmě šťastní, že po těch nepřesvědčivých výkonech přišel takovýto dominantní výkon. Samozřejmě nebudeme se tím nějak extra chlácholit, protože v domácím chyběli asi 3 nebo 4 nejvytíženější hráči, takže ta jejich rotace byla trošku okleštěná. Hradec má spoustu mladých hráčů kteří se musí otrkat, ale i tak pro nás bylo důležité se dostat do té naší nymburské hry. Naštěstí se nám dařil hrát rychlý celoplošný nátlakový basketbal.

Co byla vaše největší zbraň v 1. čtvrtině, ve které kdy jste si dokázali vybudovat velký náskok?

Já si myslím, že jsme hráli daleko rychleji než domácí tým. Dominovali jsme v jednoduchých střelách a na doskoku, prostě všude jsme byli o krok dřív. Do budoucna se určitě chceme prezentovat rychlou hrou, která bude lepší než má zbytek ligy.

Sokol letí do dalšího zápasu, který se uskuteční příští středu na domácí palubovce proti týmu GEOSAN Kolín.

Autor: Martin Fletcher