Nymburk doma neztratil

17. kolo KNBL

ČEZ Basketball Nymburk : Kingspan Královští sokoli 100 : 71 (29:20, 58:37, 81:55)

Velmi nadějně vstoupili do utkání 17. kola nejvyšší soutěže Královští sokoli na půdě dominantního celku celé soutěže, ČEZ Basketball Nymburk. V úvodních minutách se dostali do vedení 5:11, ve čtvrté minutě úvodní čtvrtiny. Nymburský trenér Oren Amiel reagoval oddechovým časem. V něm svým svěřencům naordinoval agresivní obranu po celém hřišti. Nymburk se dostal do vedení 23:16, které naši hráči ještě dokázali zkorigovat na 23:20. Potom ale přišlo několik ztrát, náskok soupeře vzrostl na 29:20 po první čtvrtině.

Nymburk pokračoval s tvrdou agresivní obranou i v dalších částech a bodové manko Královských sokolů narůstalo. Jak už bylo avizováno před utkáním, proti sobě se na palubovce postavili bratři Ondřej a Martin Peterkové. A právě Martin Peterka byl (společně s Vojtěchem Hrubanem) nejlepším střelcem domácích se 17ti body. Naše konto zatížil třemi trojkami, Vojta Hruban čtyřmi.

Královské sokoly držela bodově opět slovenská dvojice pivotů Peter Sedmák a Pavol Lošonský. Náš celek rozhodně nebyl v tomto duelu favoritem, což dalo trenéru Peterkovi možnost vyzkoušet další hráče z lavičky, kteří nejsou až tak v ostatních utkáních vytěžováni. Všech 11 hráčů, kteří do utkání zasáhli, si také na své konto připsali bodový zápis.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Pavol Lošonský 16, Peter Sedmák 14 (2x za 3b), Pedja Stamenkovič 9, Petr Adres a Byce Canda po 7 (oba 1x za 3b), Ondřej Peterka a Tomáš Hampl po 5 bodech (O. Peterka 1x za 3b), Martin Kolář 3, Jan Mráz 2, Dominik Štěpán 2, Tomáš Mahler 1.

Trojky v utkání 12:5, doskok 42:34, ztráty 15:22